Swiatzwierzat.pl
Bezdomny pies

youtube/Stray Rescue of St.Louis Official

Nieznajoma kobieta ratuje bezpańskiego psa. Podziękował jej w najpiękniejszy sposób

22 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Porzucony przez właściciela pies okazał wdzięczność osobie, która go uratowała. Kobieta wiedziała, że nie może zostawić zwierzęcia w potrzebie. Wyciągnęła do niego pomocną dłoń, a wszystko zarejestrowała kamera.

W Dniu Świętego Patryka miejscowość St. Louis w stanie Missouri okryła się mgłą, a w powietrzu panowała wilgoć. Pomiędzy strugami deszczu ratownicy z lokalnej organizacji Stray Rescue dostrzegli bezdomnego psa, który włóczył się samotnie ulicą. Wiedzeni doświadczeniem, postanowili zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zachęcić go do przejścia przez jezdnię w ich kierunku.

Bezdomny pies został porzucony przy drodze

Suczka z pewną dozą ostrożności czołgała się poboczem drogi. Nawet z daleka widać było blizny pokrywające całą jej głowę, a sposób poruszania się zdradzał, że doświadczyła w życiu wiele złego i najprawdopodobniej była bita.

Husky i durian

Husky dostał do powąchania najbardziej śmierdzący owoc świata. Jego reakcja mówi sama za siebie

CZYTAJ DALEJ

Uwadze ratowników nie umknął również fakt, iż w swoim życiu z pewnością miała wiele miotów, dlatego wysunięto teorię, że zapewne pochodzi z pseudohodowli. Zwierzęta pochodzące z nich często trafiają na ulicę, gdy nie są już w stanie zachodzić w ciążę.

strayrescue2.jpg

Z początku pies nie chciał podchodzić w kierunku ratowników, ponieważ nie wiedział jeszcze, czy może im zaufać. Zamiast przymuszać ją do podejmowania z nimi interakcji, jedna z kobiet opuściła pojazd, kucnęła i zwyczajnie wyciągnęła rękę do przestraszonego stworzenia. Jak słychać na filmie z interwencji, zapewniała suczkę kojącymi głosami, że nie zrobi jej krzywdy.

strayrescue3.jpg

Cierpliwość się opłaciła, gdyż suczka w końcu przyczołgała się do kobiety, by powąchać jej dłoń. Powoli, centymetr po centymetrze, przysuwała się bliżej, aż wreszcie pozwoliła się drapać i głaskać po głowie. Ratownicy okazywali jej jak najwięcej miłości swoją pieszczotą, a także poczęstowali karmą.

strayrescue4.jpg

Najpiękniejsze podziękowanie

Mimo, iż schronisko St. Louis jest pełne, to działacze nie zamierzali zostawiać tego kochanego stworzenia na deszczu. Niedługo potem, gdy pies już im zaufał, założyli mu smycz i zabrali go do samochodu.

W trakcie jazdy ich nowa czworonożna podopieczna była tak wdzięczna za ratunek, że ​​w ramach podziękowania przywarła ciałem do kierowcy. Towarzysząca mu kobieta zrobiła pamiątkowe zdjęcie, aby uwiecznić moment, w którym suczka położyła głowę na ramieniu swojego wybawcy.

strayrescue6.jpg

Widać, że jedyne, o czym marzy ten pies to ciepły dom z rodziną, która go nie skrzywdzi. Zdecydowanie zasłużył na drugą szansę po tym, co przeszedł pod dachem poprzedniego właściciela.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: animalchannel.co

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >