Swiatzwierzat.pl
nutria

facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach

Niezidentyfikowane zwierzę utknęło na posesji. Przypominało krzyżówkę szczura z bobrem

12 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Do strażaków w Tarnowskich Górach wpłynęło niecodzienne wezwanie. Zawiadomiono ich, że niezidentyfikowane zwierzę utknęło na jednej z tamtejszych posesji. Jak określili naoczni świadkowie, przypominało krzyżówkę szczura z bobrem.

Trudno nie zauważyć, że praca strażaka wiąże się z ryzykiem, aczkolwiek gaszenie pożarów nie jest jego jedynym obowiązkiem. Poza ratowanie zdrowia i życia innych ludzi, strażacy często niosą pomoc uwięzionym zwierzętom. Na swoim koncie mają wiele osobników należących do rozmaitych gatunków. Zdarza się jednak, że mają do czynienia z istotami, które rzadko można spotkać na co dzień.

Niezidentyfikowane zwierzę utknęło na posesji w Tarnowskich Górach

W niedzielę, 9 października do Oddziału Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach wpłynęło interesujące zawiadomienie. Zaniepokojenie właściciele jednej z posesji przy ul. Semaforowej poinformowali, że na ich terenie znajduje się niezidentyfikowane zwierzę.

Swoim wyglądem tajemnicza istota przypominała krzyżówkę szczura z bobrem. Taki widok nie zdarza się często, stąd mieszkańcy wyrazili zaniepokojenie zaistniałą sytuacja. Niedługo potem na miejsce przybył oddział strażaków.

Jak pomóc dziecku, gdy boli je gardło?

W międzyczasie przestraszone stworzenie przemieściło się do garażu, gdzie utknęło na dobre. Nie obyło się bez przyjazdu weterynarza. Specjalista musiał pofatygować się, aby podać zwierzęciu leki uspokajające. W innym wypadku strażacy nie byliby w stanie uwolnić go z opałów.

jez

Dwóch nastolatków pastwiło się na jeżem. Młodzi zwyrodnialcy grali zwierzęciem jak piłką

CZYTAJ DALEJ

Na szczęście cała akcja przebiegła pomyślnie, a zwierzęciem zaklinowanym na posesji przy ul. Semaforowej okazała się... nutria. Strażacy wydobyli gryzonia, a następnie wypuścili go do naturalnego środowiska. Niewątpliwie to wydarzenie musiało być dla zwierzęcia bardzo stresującym przeżyciem.

Po wykonaniu zadania strażacy z Tarnowskich Gór interwencję uwiecznili wspólnym zdjęciem z ocaloną nutrią. Fotografią pochwalili się na swoim profilu na jednym z serwisów społecznościowych.

Nutria - co to za zwierzę?

Nutria amerykańska, nazywana inaczej szczurem rzecznym, to spory, wodnolądowy gryzoń roślinożerny o długości ciała przekraczającej metr. Charakterystyczną cechą tych stworzeń są zęby intensywnie pomarańczowej barwy. Nutrie często mylone są z bobrami bądź piżmakami, ale te są od nich znacznie mniejsze.

Chociaż endemicznie występowały w Ameryce Południowej, zwierzęta te zostały wprowadzone na Wyspy Brytyjskie pod koniec lat 40. ubiegłego wieku, skąd trafiły także do Polski. Na przestrzeni następnych dziesięcioleci odegrały ważną rolę w przemyśle futrzarskim ze względu na bogate i miękkie podszycie ich futra, a popularność ich hodowli zmalała dopiero wraz ze spadkiem popytu na futra naturalne. Zwierzęta szybko odnalazły się w polskich warunkach i dzisiaj można je obserwować w niektórych regionach kraju pływające przy brzegu czy żerujące. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

10 filmów ze zwierzętami dodających otuchy w chłodne, jesienne wieczory. Bez nich jesień się nie liczy

Jesienią w chłodne, deszczowe popołudnia nic nie poprawia humoru tak, jak film ze zwierzętami w roli głównej. To idealny pomysł na spędzenie czasu nie tylko dla miłośników czworonogów. Wśród nich znajdziemy komedie, ale także wyciskacze łez, na których mogą wzruszyć się nawet najwięksi twardziele. Większość to propozycje obowiązkowe nie tylko na tę porę roku!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

źródło: facebook/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach, dolasu.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagrał spacer majestatycznych żubrów po lesie. "Prawdziwi królowie polskiej przyrody"

Czytaj więcej >