Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niewiele osób znajduje tu kota! Wybitne jednostki potrafią zauważyć, gdzie się schował, zagadka dla MISTRZÓW
Lena Tomaszewska
Lena Tomaszewska 30.08.2023 12:09

Niewiele osób znajduje tu kota! Wybitne jednostki potrafią zauważyć, gdzie się schował, zagadka dla MISTRZÓW

Na zdjęciu ukrywa się kot. Namierzenie go sprawia problemy
Na zdjęciu ukrywa się kot. Namierzenie go sprawia problemy, fot. Twitter/nekonekkop

Czy jesteś mistrzem spostrzegawczości? Na ulicznym zdjęciu ukrywa się kot. Odnalezienie go sprawia więcej problemów, niż mogłoby się wydawać. Czy uda Ci się dostrzec mruczka ukrytego wśród ulicznych tłumów i sklepowych witryn? Rzucamy ambitne wyzwanie – podejmiesz się go?

Takie zagadki to rozrywka dla ambitnych

Łamigłówki towarzyszą nam od najmłodszych lat, jednak nie powinniśmy ich kojarzyć z zabawą dla dzieci. To rozrywka, która niesamowicie stymuluje mózg. Skorzystają z niej także dorośli, którzy chcą podtrzymać swoje funkcje poznawcze na wysokim poziomie.

Jedni preferują rozwiązywanie krzyżówek, inni wolą sudoku, a niektórzy – zagadki obrazkowe. Popularne książeczki dla dzieci z serii “Gdzie jest Wally?” służą za inspirację nie tylko dla innych ilustratorów, ale także dla fotografów. Kiedy przechodząc przez zatłoczoną uliczkę mężczyzna zauważył ukrytego wśród tłumu kota, musiał zrobić zdjęcie. Czy uda Ci się dostrzec, gdzie schował się mruczek?

Pracownik ubojni ujawnił koszmar tej branży. Tak obchodzą się ze zwierzętami, "Kwilą jak dziecko"

Gdzie ukrywa się kot?

Tym razem przedmiotem zagadki nie jest misternie narysowana ilustracja, a zdjęcie z ulicy. Wyobraź sobie, że przechodzisz taką dróżką – czy udałoby Ci się namierzyć ukrytego na fotografii kota?

Pozornie łatwe zadanie utrudnia szereg szczegółów widocznych na zdjęciu. Fotografia jest po prostu zatłoczona, a zwierzę może ukrywać się gdziekolwiek. Nie śpiesz się, czasem do tego typu zagadek potrzeba więcej czasu. Bardziej ambitnym rzucamy jeszcze większe wyzwanie – czy uda Ci się znaleźć kota w mniej niż 15 sekund?

F1kFb3DWwAIs3Lv.jpg
Czy uda Ci się odnaleźć kota ukrytego w uliczce?, fot. Twitter/nekonekkop

I jak, udało się? Jeśli nie, to spokojnie! Sprawa nie jest taka prosta, dlatego mamy dla Ciebie małą podpowiedź.

Podpowiadamy – mruczek ukrył się na pierwszym planie!

I jak, udało ci się znaleźć kota? Jeśli nie, nie martw się. Czasem najciemniej jest pod latarnią – czarny mruczek skorzystał z kamuflażu i skrył się pod stołem. Widoczny na pierwszym planie zestaw krzeseł stał się bezpiecznym azylem dla kota. Ciemna sylwetka zwierzęcia mogła łatwo umknąć, jeśli skupiłeś się bardziej na dalszym planie.

Tym, którym udało się namierzyć czarnego mruczka gratulujemy! Jeśli chcesz dalej sprawdzić swoją spostrzegawczość, proponujemy inne zwierzęce zagadki. Potrafisz dostrzec na obrazku zwierzę? Za pierwszym razem udaje się to nielicznym. Natomiast jeśli lubisz największe wyzwania, polecamy sprawdzić, czy w czasie 8 sekund będziesz w stanie namierzyć na obrazku psa. To rozrywka dla całej rodziny, nie krępuj się i zobacz, czy uda się to także twoim domownikom!

Źródło: Twitter/nekonekkop

Tagi: Kot Zagadki test
Polecane