Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Potrafisz dostrzec na obrazku zwierzę? To udaje się tylko nielicznym
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 22.08.2023 12:08

Potrafisz dostrzec na obrazku zwierzę? To udaje się tylko nielicznym

Spróbuj znaleźć zwierzę na obrazku
Spróbuj znaleźć zwierzę na obrazku, źródło: twitter/ Dr Michelle Dickinson

Internauci kochają testy sprawdzające ich spostrzegawczość. W ich gronie znajduje się całe mnóstwo miłośników zwierząt. Dla nich nie ma nic lepszego, niż zagadka, w której celem jest znalezienie ukrytego czworonoga. Nie da się ukryć, że niektóre z nich są naprawdę trudne. Przed wami jedno z najbardziej wymagających wyzwań, które dotychczas prezentowaliśmy na naszej stronie. Jesteście gotowi?

Łamigłówki to świetna zabawka dla wszystkich

Choć mogłoby się wydawać, że testy na spostrzegawczość najbardziej angażują najmłodszych, nic bardziej mylnego! Uwielbiają je także dorośli i osoby starsze. Co więcej, mają one korzystny wpływ na pracę mózgu, który w ten sposób jest stymulowany do działania.

Oprócz tego niektóre z nich pozwalają dowiedzieć się wielu ciekawostek. Między innymi te związane ze zwierzętami pokazują nietypowe ubarwienie poszczególnych osobników, kryjówki, w których uwielbiają przesiadywać, a także poznać nowe gatunki.

1,5-metrowy wąż pełzał w nocy ulicami Poznania. Nie był to zaskroniec, internauci: "miejska dżungla"

Widzisz zwierzę na obrazku?

Ta zagadka, która ma za zadanie sprawdzić spostrzegawczość naszych czytelników, nieco różni się od pozostałych. Mianowicie na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że oprócz czarno-białej grafiki na obrazku nie kryje się nic więcej. Otóż nic bardziej mylnego!

 Gwarantujemy wszystkim, że internauci z sokolim wzrokiem dostrzegą na obrazku pewne zwierzę. Żeby zadanie było jeszcze trudniejsze, spróbujcie zrobić to w mniej niż 10 sekund. Ostrzegamy, to bardzo wymagający test, który przysporzył problemów nawet najbystrzejszym internautom!

zagadka (1).jpg
Widzisz zwierzę ukryte na obrazku?, źródło: twitter/Dr Michelle Dickinson

Dla wszystkich, którym jeszcze się nie udało, mamy podpowiedź!

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że stopień trudności zagadki jest wysoki. W związku z powyższym przychodzimy do was z podpowiedzią. Jeśli nie udało wam się do tej pory dostrzec zwierzaka ukrytego na obrazku i zaczęliście już wątpić, że w ogólne się tam znajduje, wystarczy, że zastosujecie jeden trik.

Złudzenie optyczne skrywające zwierzaka dużo łatwiej rozwiązać oddalając od siebie obrazek, na który na pierwszy rzut oka składają się biało-czarne paski. Innym sposobem na dojrzenie pupila jest lekkie potrząsanie głową.

Koniecznie dajcie znać, czy udało wam się rozwiązać ten niełatwy test na spostrzegawczość!

źródło: twitter/Dr Michelle Dickinson

Poszłam na spacer z alpakami. Terapia z ich udziałem jest wyjątkowa, a hodowla ma dodatkowe zalety
Spacer z alpakami
Alpakoterapia to dziedzina zooterapii, którą terapeuta prowadzi z niewątpliwie wyjątkowymi zwierzętami, jakimi są trawożerne ssaki parzystokopytne. Mogą skorzystać z niej chętni w każdym wieku, zarówno osoby wymagające rehabilitacji ruchowej oraz umysłowej, jak i te chcące zwyczajnie zaczerpnąć energii od pokrytych włóknem ssaków z rodziny wielbłądowatych. Kontakt z nimi jest niezwykle przyjemny, a hodowla niesie za sobą dodatkowe atuty. O uchylenie rąbka tajemnicy odnośnie pracy z alpakami poprosiłam przedstawicielkę z ośrodka “Alpakoterapia Suchedniów”, z którą udałam się na spacer w osobliwym towarzystwie.
Czytaj dalej
Nagle wyszedł na szlak i stanął na dwóch łapach. Niedźwiedź gonił turystów w Tatrach, sprint wiele ich kosztował
Niedźwiedź na szlaku turystycznym,
Wyjazd w góry kojarzy się z wysiłkiem fizycznym przy jednoczesnym odpoczynku umysłowym. Jednym z najbardziej popularnych kierunków są szlaki na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Można tam podziwiać nie tylko piękne krajobrazy ale również wiele gatunków dzikich zwierząt. Jak się okazuje, niektóre osobniki swoim zachowaniem potrafią przestraszyć nawet najodważniejszych wędrowców. Kilka dni temu grupa turystów natknęła się na niedźwiedzia, które nagle zaczął ich gonić. “Przebiegliśmy 100 metrów, myśleliśmy, że da za wygraną, potem kolejne 100 metrów, a on biegł dalej” - relacjonuje jeden ze świadków.
Czytaj dalej