Swiatzwierzat.pl
Zwierzęta w ZOO

ZOO Poznań Official

Nawałnica przeszła przez stolicę Wielkopolski. Poznańskie ZOO znalazło się pod wodą, „Jesteśmy zrozpaczeni"

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Od wtorku gigantyczne opady deszczu pustoszą stolicę Wielkopolski. Wielogodzinna ulewa wyrządziła ogrom szkód na terenie poznańskiego ZOO. Przewidywania meteorologów na najbliższe dni napawają jeszcze większym niepokojem. Zwierzęta znalazły się w kryzysowej sytuacji i pilnie potrzebują pomocy.

Od początku tygodnia wiele polskich miast znalazło się pod wodą. Burza nie oszczędziła nikogo. Zalała samochody, ulice, chodniki, naruszyła dachy i instalacje budynków, a także podtopiła szpitale oraz miejski ogród zoologiczny.

Katastrofalne skutki wielkiej ulewy

- Wczorajsza burza i ulewny deszcz, który na terenie zoo trwał nieprzerwanie przez 3 godziny, dały nam ostro "popalić" - takimi słowami rozpoczyna się wpis opublikowany w środę na profilu poznańskiego ZOO.

Nagranie dokumentujące wysoki poziom wody na terenie poznańskiego ogrodu zoologicznego zostało udostępnione na mediach społecznościowych. Pracownicy placówki ukazują skutki wtorkowej nawałnicy, jednocześnie zapewniając, że wszystkie zwierzęta i goście ogrodu są cali i zdrowi. Co zaskakujące, niektórzy podopieczni ZOO dopatrzyli się pozytywnych stron ulewnych deszczy.

- Słonie i tapiry z napadami błotnej głupawki, reszta schłodzona i zrelaksowana. Ale straty remontowe znaczne - czytamy na Facebooku. - To tylko kilka ujęć, na więcej nie było czasu, każdy, kto mógł, ratował i zabezpieczał zwierzęta, pomagaliśmy też w ewakuacji dzieci z wycieczek obecnych na terenie.

W opisie podziękowano strażaków, bez których ratunek zwierząt byłby niemożliwy. Straty materialne są jednak ogromne, na obecną chwilę trwa ich szacowanie.

- Mamy dachy do remontu, poodpadane sufity (słoniarnia, stara lwiarnia w Starym Zoo) kilka instalacji i zabezpieczeń elektrycznych do natychmiastowej wymiany. Jednostka miejska ma budżet wyliczony na "tiptop", nie posiada rezerw na takie nagłe, niespodziewane wydatki - wyjaśnia zarząd placówki.

szopy w dachu

Niecodzienni goście zamieszkali na dachu kamienicy. Odpędzili nawet strażaków, władze nie wiedzą, co robić

CZYTAJ DALEJ

Ruszyła zbiórka na ratunek zwierzętom

Sytuacja jest iście dramatyczna, dlatego w imieniu pracowników placówki zwracamy się z serdeczną prośbę o wsparcie dla tysięcy gatunków zwierząt, które w trakcie ulewnych deszczy narażone są na niewyobrażalne niebezpieczeństwo.

- Żeby wrócić do stanu sprzed ulewy i zadbać o nasze zwierzaki będzie nam potrzebna każda złotówka i Wasze wsparcie - napisano na portalu ratujemyzwierzaki.pl.

Datki można wpłacać poprzez oficjalną zbiórkę. Link do niej pozostawiamy tutaj. Bardzo dziękujemy za każdą pomoc i razem z opiekunami poznańskich zwierzaków wiemy, że nasi czytelnicy mają wspaniałe serca, a los zwierząt nie jest im obojętny!

Zobacz zdjęcia:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Aktualności

Inspektorzy DIOZ uratowali zaniedbane psy „Nigdy nie były przytulane i kochane"

Czytaj więcej >

Aktualności

Niezwykła ekspozycja pod Sejmem. Tak wygląda przyszłość bez chowu przemysłowego zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Dzień na plaży zmienił się w dramat. Na odsiecz ruszyli niezwykli ratownicy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Koszykarze zabrali na spacer bezpańskie psiaki. Chcą zachęcić do udziału w wolontariacie

Czytaj więcej >

Aktualności

Rozbito gang organizujący walki psów. To największa taka operacja w historii stanu Nowy Jork

Czytaj więcej >