Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Niespotykane znalezisko w oknie życia dla niemowląt. Takiego przypadku zakonnice jeszcze nie widziały
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 11.08.2023 13:40

Niespotykane znalezisko w oknie życia dla niemowląt. Takiego przypadku zakonnice jeszcze nie widziały

Okno życia
Okno życia, źródło: facebook/KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Siostry zakonne, prowadzące okno życia w Krakowie na ulicy Przybyszewskiego, każdy dzień zaczynają od kontroli wyjątkowego “okienka”. Zazwyczaj pozostaje ono puste, jednak 10 dzień sierpnia bieżącego roku okazał się być bardziej zaskakujący, niż poprzednie dni. Jedna z sióstr na początku nie dowierzała w to co widzi. Ktoś zostawił tam zamknięte kartonowe pudło. Dochodziły z niego odgłosy świadczące o tym, że istota, która jest uwięziona w środku, wciąż żyje. Nie było czasu do stracenia. Do pomocy w ratowaniu życia natychmiast wezwano profesjonalistów. 

Siostry zakonne znalazły 8 stworzeń w oknie życia

Wczoraj, tj. 10 sierpnia bieżącego roku, w Krakowie przy ulicy Przybyszewskiego, siostry zakonne prowadzące okno życia znalazły w nim maleńkie istoty. Zwierzęta były upchane w kartonowym pudle, wyglądały na zaniedbane. 

Sprawa została zgłoszona do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Czworonogi odebrał pracownik ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Maluchy potrzebowały natychmiastowej opieki lekarza weterynarii. 

364765483_681243324044024_559028851056524168_n.jpg
Wszystkie kocięta były zamknięte w jednym kartonie, źródło: facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami
Poszedł na grzyby, a znalazł reklamówkę szczeniąt jeszcze z pępowiną. "Miały zdychać w męczarniach"

Ten rok jest wyjątkowo trudny. Liczba potrzebujących zwierząt przytłacza aktywistów

W środku pudła było osiem kociąt, mających zaledwie kilka tygodni. Okazało się, że wszystkie maluchy zostawione w oknie życia mają koci katar. Choroba jest w zaawansowanym stadium, co oznacza, że leczenie będzie długie i kosztowne. Kocięta musiały być zaniedbywane od kiedy przyszły na świat. Taka infekcja nie rozwinęłaby się w ciągu kilku dni. 

Maluchy są pod opieką Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tam mogą liczyć na profesjonalną opiekę weterynaryjną, ciepły kąt oraz pełną miskę. Niestety, aktywiści podkreślają, że ten rok jest wyjątkowo ciężki. Jak informują na swoich mediach społecznościowych: “Tylu oddawanych zwierząt nie pamiętają najstarsi pracownicy”.

Okres wakacyjny w pełni. Dla wielu zwierząt to najtrudniejszy czas w roku. Trwa prawdziwa plaga porzuceń czworonogów, głównie młodych kociąt. Kreatywność ludzi, którzy chcą pozbyć się niechcianych stworzeń, cały czas zaskakuje aktywistów zajmujących się pomocą dla bezdomnych zwierząt.

366732882_681243480710675_9104535571167733562_n.jpg
Porzucone kocięta, źródło: facebook.com/Krakowskie.Towarzystwo.Opieki.nad.Zwierzetami

Jesteś w trudnej sytuacji materialnej? Możesz liczyć na pomoc w opiece nad pupilem

Przedstawiciele Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują do wszystkich właścicieli zwierząt o rozsądek. Najlepszą prewencją przed bezdomnością zwierząt jest kastracja.

Masz niewykastrowanego psa lub kota i nie posiadasz środków finansowych, które mógłbyś przeznaczyć na zabieg? Pamiętaj, że zgłaszając się do organizacji zajmującej się pomocą dla bezdomnych zwierząt, możesz liczyć na wsparcie w postaci pokrycia kosztów zabiegu kastracji. Dzięki temu w przyszłości Twój pupil nie doczeka się potomstwa, dla którego ciężko będzie znaleźć kochający dom. 

Źródło: facebook/KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami