Swiatzwierzat.pl
Nietoperz w kinie

twitter/Jeremiah24_

Nieplanowana atrakcja podczas pokazu "Batmana". Do kina wdarły się nietoperze

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z sali kinowej, które zrobiło prawdziwą sensację nie tylko wśród fanów Batmana, ale także chiropterologów. Pokaz filmowy został przerwany przez nalot nietoperzy, które wtargnęły do kina... i to bez biletu.

Nowy "Batman" ledwo wszedł do kin, a już przełamał kolejną barierę i w dobie pandemii zaliczył jeden z najlepszych weekendów. Film zgarnął najlepsze noty wśród recenzentów, a fani z całego świata zapełniają sale kinowe, aby ocenić umiejętności aktorskiego Roberta Pattinsona w roli Człowieka Nietoperza.

Tymczasem w jednym z kin w Stanach Zjednoczonych widzowie mieli szansę podziwiać wyjątkowo realistyczne "efekty specjalne".

Prawdziwe nietoperze na pokazie "Batmana"

5 marca użytkownik Twittera o nazwie Jeremiah24_ opublikował krótkie nagranie wykonane w sali kinowej, zatytułowane "Jestem na filmie o Batmanie i w kinie są prawdziwe nietoperze…".

Na filmie rzeczywiście widać, jak pod sufitem przelatuje coś ciemnego o niewielkich rozmiarach, a zdezorientowani widzowie wskazują je palcami.

Pewnych żartów nie powinno się robić

Nagranie w niecałą dobę zdobyło 1,4 mln wyświetleń, a sekcję komentarzy pod filmem zapełniły wyrazy zdumienia. Wszyscy zadawali sobie jedno pytanie - skąd nietoperze znalazły się na sali kinowej? Wątpliwości rozwiał jeden z uczestników feralnego seansu, który zrelacjonował całą sytuację na Twitterze.

Okazuje się, że żywe zwierzęta zostały specjalnie przemycone do kina przez jednego z widzów, a następnie wypuszczone na sali w ramach żartu czy swoistego chwytu marketingowego. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać, co mogłoby się stać, gdyby nietoperze zrobiły krzywdę sobie lub komuś obecnemu w ich pobliżu. Nikt nie powinien narażać żywych istot na tak duży stres, byleby tylko zdobyć popularność w mediach społecznościowych.

Film opowiadający o fikcyjnym bohaterze broniącym przed złoczyńcami miasta Gotham trafił do polskich kin 4 marca 2022 roku. Macie zamiar wybrać się na seans?

Źródło: Twitter

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami
Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >