Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nieplanowana atrakcja podczas pokazu "Batmana". Do kina wdarły się nietoperze
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.03.2022 01:00

Nieplanowana atrakcja podczas pokazu "Batmana". Do kina wdarły się nietoperze

Nietoperz w kinie
twitter/Jeremiah24_

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z sali kinowej, które zrobiło prawdziwą sensację nie tylko wśród fanów Batmana, ale także chiropterologów. Pokaz filmowy został przerwany przez nalot nietoperzy, które wtargnęły do kina... i to bez biletu.

Nowy "Batman" ledwo wszedł do kin, a już przełamał kolejną barierę i w dobie pandemii zaliczył jeden z najlepszych weekendów. Film zgarnął najlepsze noty wśród recenzentów, a fani z całego świata zapełniają sale kinowe, aby ocenić umiejętności aktorskiego Roberta Pattinsona w roli Człowieka Nietoperza.

Tymczasem w jednym z kin w Stanach Zjednoczonych widzowie mieli szansę podziwiać wyjątkowo realistyczne "efekty specjalne".

Prawdziwe nietoperze na pokazie "Batmana"

5 marca użytkownik Twittera o nazwie Jeremiah24_ opublikował krótkie nagranie wykonane w sali kinowej, zatytułowane "Jestem na filmie o Batmanie i w kinie są prawdziwe nietoperze…".

Na filmie rzeczywiście widać, jak pod sufitem przelatuje coś ciemnego o niewielkich rozmiarach, a zdezorientowani widzowie wskazują je palcami.

Pewnych żartów nie powinno się robić

Nagranie w niecałą dobę zdobyło 1,4 mln wyświetleń, a sekcję komentarzy pod filmem zapełniły wyrazy zdumienia. Wszyscy zadawali sobie jedno pytanie - skąd nietoperze znalazły się na sali kinowej? Wątpliwości rozwiał jeden z uczestników feralnego seansu, który zrelacjonował całą sytuację na Twitterze.

Okazuje się, że żywe zwierzęta zostały specjalnie przemycone do kina przez jednego z widzów, a następnie wypuszczone na sali w ramach żartu czy swoistego chwytu marketingowego. Nie chcemy sobie nawet wyobrażać, co mogłoby się stać, gdyby nietoperze zrobiły krzywdę sobie lub komuś obecnemu w ich pobliżu. Nikt nie powinien narażać żywych istot na tak duży stres, byleby tylko zdobyć popularność w mediach społecznościowych.

Film opowiadający o fikcyjnym bohaterze broniącym przed złoczyńcami miasta Gotham trafił do polskich kin 4 marca 2022 roku. Macie zamiar wybrać się na seans?

Źródło: Twitter

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami