Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niedźwiedzica wstrzymała cały ruch na drodze. Miała ważny powód
Monika Krupska
Monika Krupska 24.03.2022 19:07

Niedźwiedzica wstrzymała cały ruch na drodze. Miała ważny powód

niedźwiedzie
facebook/viralhog

ViralHog opublikował na Facebooku nagranie z niedźwiedzicą w roli głównej. Świeżo upieczona mama próbowała przejść na drugą stronę drogi w Winsted w stanie Connecticut w USA. Niedźwiedzica wstrzymała przy tym cały ruch. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ maluchy były niesforne.

Przejście przez jezdnię 

Niedźwiadki mogłyby zginąć pod kołami auta, gdyby same spróbowały wejść na drogę. Małe stworzenia ciężej dostrzec, stąd takie spotkania najczęściej kończą się tragedią. Od lat mówi się o rozwagę i czujność na drodze, szczególnie w terenach niezabudowanych, leśnych, takich gdzie można szybciej jechać, a i istnieje zagrożenie spotkania ze zwierzęciem. 

Niedźwiedzica próbowała przejść przez drogę razem ze swoją czwórką dzieci. Złapała w pysk pierwsze z nich, po czym przeniosła w bezpieczne miejsce w krzaki. Drugi maluch pobiegł za matką, jednak pozostałe zostały po przeciwnej stronie. Próbowały wspiąć się na drzewo. bały się samochodów, od których chciały uciec.

Sekundy później trzeci niedźwiadek, tracąc matkę z oczu, pobiegł za nią! Pozostawił tym samym brata lub siostrę samego. Miś nie wiedział, co się dzieje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Nieposłuszne misie

Matka wróciła po młodego, nie zapominając o nim. Ściągnęła go z drzewa, wzięła do pyska, po czym zauważyła, że jedno z dzieci wróciło za nią! Niedźwiedzica nie wiedziała, które z misiów ma chwytać próbując przeprowadzić przez jezdnię. Maluchy próbowały wrócić na poboczne, które znały.

Kiedy udało się przenieść jednego misia, kolejny wyszedł z powrotem na jezdnię. Matce chwilę zajęło, aby bezpiecznie przenieść nieposłuszne misie, jednak udało się. 

Na szczęście żadne z kierowców nie próbował wysiadać z auta, chcąc pomóc matce w opiece nad dziećmi. Niedźwiedzica mogłaby zaatakować dorosłego, zniszczenie auta także nie stanowiłoby dla niej problemu. Wszyscy kierowcy posłusznie się zatrzymali i przeczekali, aż zwierzęta przeprawią się na drugą stronę. Choć utworzył się ogromny korek, to trzeba przyznać, że dla takiego widoku było warto.

Zobacz wideo:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!