Swiatzwierzat.pl

facebook/addictedtogardening

Niecodzienny gość w ogrodzie. Spod ziemi wystawały tylko jego łapki

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Niedawno na mediach społecznościowych pojawiło się fascynujące nagranie. Przedstawia ono dwie szare łapki wystające z jednej z grządek w ogrodzie. Pewien mężczyzna nie mógł się powstrzymać i z ciekawości ich dotknął. To, co wyłoniło się spod ziemi, przyprawiło go o mocniejsze bicie serca.

Mieszkanka Baldwin w stanie Nowy Jork podzieliła się zadziwiającym nagraniem z członkami grupy zrzeszającej miłośników ogrodnictwa. Trudno przewidzieć, jaki nietypowy gość zadomowił się w ogródku nieznanego autora filmu.

Niespodzianka w ogrodzie

Nagranie ukazuje moment, w którym mężczyzna mówiący w języku portugalskim przechadza się po przydomowych ogródku. W jednej z grządek zauważył wystające spod ziemi sztywne łapy.

W pierwszym odruchu ogrodnik wycofał się. Kiedy przez dłuższą chwilę łapy nawet nie drgnęły, postanowił przekonać się, do kogo należą.

Wystarczyło delikatne dotknięcie jednej z łapek, aby spod ziemi wyskoczył ssak o charakterystycznym grubym pancerzu z kostnych płytek. Mowa oczywiście o pancerniku!

Nieśmiały lokator

Zwierzę zamieszkujące otwarte tereny Ameryki Południowej i Północnej postanowiło uciąć sobie drzemkę w ogródku mężczyzny. Jednakże nagłe wybudzenie ze snu wyraźnie wprawiło go w kapryśny nastrój.

Zaspany ssak momentalnie przewrócił się z pleców na łapki i rozejrzał wokół, aby ocenić, czy grozi mu niebezpieczeństwo. Widząc mężczyznę z telefonem w ręku, w ciągu kilku sekund doszedł do wniosku, że pozowanie do zdjęć nie jest warte jego czasu. Chwilę później zakopał się z powrotem w tym samym miejscu.

Autor filmu zaznaczył, że tego dnia temperatura osiągała wysoką wartość, dlatego pancernik najprawdopodobniej szukał sposobu, aby ulżyć sobie w trakcie upałów. Zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia, dlatego większość dnia przesypiają. Wszystko wskazuje na to, że schronienie w zimnej glebie wydawało mu się idealną kryjówką przed promieniami słonecznymi.

Film z uroczym gościem w ogrodzie możesz obejrzeć tutaj. Wielka szkoda, że w Polsce przedstawiciele pancerników nie występują na wolności.

Źródło: wideo.wp.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]