Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Niecodzienny gość w ogrodzie. Spod ziemi wystawały tylko jego łapki
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.08.2021 02:00

Niecodzienny gość w ogrodzie. Spod ziemi wystawały tylko jego łapki

Gość w ogrodzie
facebook/addictedtogardening

Niedawno na mediach społecznościowych pojawiło się fascynujące nagranie. Przedstawia ono dwie szare łapki wystające z jednej z grządek w ogrodzie. Pewien mężczyzna nie mógł się powstrzymać i z ciekawości ich dotknął. To, co wyłoniło się spod ziemi, przyprawiło go o mocniejsze bicie serca.

Mieszkanka Baldwin w stanie Nowy Jork podzieliła się zadziwiającym nagraniem z członkami grupy zrzeszającej miłośników ogrodnictwa. Trudno przewidzieć, jaki nietypowy gość zadomowił się w ogródku nieznanego autora filmu.

Niespodzianka w ogrodzie

Nagranie ukazuje moment, w którym mężczyzna mówiący w języku portugalskim przechadza się po przydomowych ogródku. W jednej z grządek zauważył wystające spod ziemi sztywne łapy.

W pierwszym odruchu ogrodnik wycofał się. Kiedy przez dłuższą chwilę łapy nawet nie drgnęły, postanowił przekonać się, do kogo należą.

Wystarczyło delikatne dotknięcie jednej z łapek, aby spod ziemi wyskoczył ssak o charakterystycznym grubym pancerzu z kostnych płytek. Mowa oczywiście o pancerniku!

Nieśmiały lokator

Zwierzę zamieszkujące otwarte tereny Ameryki Południowej i Północnej postanowiło uciąć sobie drzemkę w ogródku mężczyzny. Jednakże nagłe wybudzenie ze snu wyraźnie wprawiło go w kapryśny nastrój.

Zaspany ssak momentalnie przewrócił się z pleców na łapki i rozejrzał wokół, aby ocenić, czy grozi mu niebezpieczeństwo. Widząc mężczyznę z telefonem w ręku, w ciągu kilku sekund doszedł do wniosku, że pozowanie do zdjęć nie jest warte jego czasu. Chwilę później zakopał się z powrotem w tym samym miejscu.

Autor filmu zaznaczył, że tego dnia temperatura osiągała wysoką wartość, dlatego pancernik najprawdopodobniej szukał sposobu, aby ulżyć sobie w trakcie upałów. Zwierzęta te prowadzą nocny tryb życia, dlatego większość dnia przesypiają. Wszystko wskazuje na to, że schronienie w zimnej glebie wydawało mu się idealną kryjówką przed promieniami słonecznymi.

Film z uroczym gościem w ogrodzie możesz obejrzeć tutaj. Wielka szkoda, że w Polsce przedstawiciele pancerników nie występują na wolności.

Źródło: wideo.wp.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami