border collie
Źródło: pixabay/falinobordercollies

Jest rekord! Pies sprzedany za astronomiczną sumę pieniędzy na kilka dni przed urodzinami

6 Lutego 2021

Borded collie Kim stał się najdroższym psem pasterskim na świecie! Na kilka dni przed ego 1. urodzinami, szczeniak został sprzedany za astronomiczną sumę pieniędzy. Nowy właściciel nabył go za 27 tys. funtów, czyli ponad 138 tys. złotych.

Border collie Kim pochodzi z Ceredigion w Walii. Pies trafił na aukcję w Eamonn Vaughan w Newcastle. Na kilka dni przed swoimi 1. pobił rekord w kwocie, jaką należało zapłacić za psa pasterskiego. Pies został sprzedany za 7 tys. funtów więcej, niż border collie, Henna z Brecon w Walii.

Najdroższy pies pasterski na świecie

Psa trenował 28-letni Dewi Jenkins, farmer z Walii. Powiedział, że Kim jest bardzo utalentowanym szczeniakiem, potrafi wykonywać sztuczki samodzielnie, zapamiętuje je już po pierwszym pokazaniu. Mało tego, pies pasterski jest świetny w swoim fachu, mianowicie w zaganianiu bydła i owiec.

Border collie trafi na farmę w Newcastle. Nowy właściciel czworonoga, pobił także inny rekord, mianowicie Dewi Jenkis uprzednio sprzedał psa za 12 tys. funtów w lipcu. A teraz za czworonoga dostał 2 razy tyle!

- Kim pobiła 2 rekordy równocześnie. Ona jest rozgarnięta i bardzo, bardzo mądra - powiedział Dewi.

Owczarek niemiecki uratował właściciela, kiedy ten dostał zawału. Zobacz, co zrobiłOwczarek niemiecki uratował właściciela, kiedy ten dostał zawału. Zobacz, co zrobiłCzytaj dalej

Mistrzyni w każdym fachu

Zdaniem poprzedniego właściciela suczka rasy border collie ma świetną pamięć. Potrafi zapamiętać polecenie/zadanie już po pierwszym razie, nie trzeba jej czegoś powtarzać. Na dodatek, potrafi wykonywać pracę za farmerów, jest bardzo pomocna.

Na cenę suczki wpływ miało także jej umaszczenie. Sierść czworonoga mieni się w kolorze czerwonym!

Dewi dodaje, że jest szczęśliwy, że borderka znalazła wspaniały dom.

Zobacz zdjęcie:

falinobordercollies

Źródło: pixabay/falinobordercollies

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł