Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jest rekord! Pies sprzedany za astronomiczną sumę pieniędzy na kilka dni przed urodzinami
Monika Krupska
Monika Krupska 06.02.2021 01:00

Jest rekord! Pies sprzedany za astronomiczną sumę pieniędzy na kilka dni przed urodzinami

border collie
pixabay/falinobordercollies

Border collie Kim pochodzi z Ceredigion w Walii. Pies trafił na aukcję w Eamonn Vaughan w Newcastle. Na kilka dni przed swoimi 1. pobił rekord w kwocie, jaką należało zapłacić za psa pasterskiego. Pies został sprzedany za 7 tys. funtów więcej, niż border collie, Henna z Brecon w Walii. 

Najdroższy pies pasterski na świecie

Psa trenował 28-letni Dewi Jenkins, farmer z Walii. Powiedział, że Kim jest bardzo utalentowanym szczeniakiem, potrafi wykonywać sztuczki samodzielnie, zapamiętuje je już po pierwszym pokazaniu. Mało tego, pies pasterski jest świetny w swoim fachu, mianowicie w zaganianiu bydła i owiec. 

Border collie trafi na farmę w Newcastle. Nowy właściciel czworonoga, pobił także inny rekord, mianowicie Dewi Jenkis uprzednio sprzedał psa za 12 tys. funtów w lipcu. A teraz za czworonoga dostał 2 razy tyle! 

- Kim pobiła 2 rekordy równocześnie. Ona jest rozgarnięta i bardzo, bardzo mądra - powiedział Dewi.

Mistrzyni w każdym fachu 

Zdaniem poprzedniego właściciela suczka rasy border collie ma świetną pamięć. Potrafi zapamiętać polecenie/zadanie już po pierwszym razie, nie trzeba jej czegoś powtarzać. Na dodatek, potrafi wykonywać pracę za farmerów, jest bardzo pomocna.

Na cenę suczki wpływ miało także jej umaszczenie. Sierść czworonoga mieni się w kolorze czerwonym!

Dewi dodaje, że jest szczęśliwy, że borderka znalazła wspaniały dom.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: pixabay/falinobordercollies

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt: