dziewczynka i lew
Źródło: youtube.com/djvlad

Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła przewidzieć reakcji dzikiego zwierzęcia

13 Stycznia 2021

Lwy i inne dzikie zwierzęta, przez ludzi często traktowane są jak urocze stworzenia z bajek Disneya. Jednak nigdy nie należy zapominać, że to przecież dzikie drapieżniki z krwi i kości. Nie pamiętali o tym jednak opiekunowie dziewczynki z nagrania, które okrążyło internet. Gdy dziecko pocałowało lwa przez szybę w zoo, reakcja zwierzęcia była błyskawiczna.

Lew z nagrania nie jest słodkim kotkiem z bajki. To prawdziwy, groźny drapieżnik, tyle że przebywający w nienaturalnych dla jego gatunku warunkach. Choć oczywiście dziecku nic nie mogło się stać, wideo mrozi krew w żyłach. Widać, że dziki kot jest naprawdę nie w humorze, prawdopodobnie mała dziewczynka zupełnie niewzruszona spotkaniem oko w oko także go zdenerwowała. Wystarczył jeden całus posłany przez szybę, by lew stracił panowanie nad sobą.

Lew i mała dziewczynka

Na nagraniu widzimy, jak 3-letnia dziewczynka stoi przy wybiegu dla lwów. Ogromny dziki kot jest oddzielony od zwiedzających szybą, do której dziecko przyciska ręce i buzię.

Król dżungli znajduje się dosłownie kilka centymetrów od jej twarzy i wpatruje się w nią z naprawdę groźnym wyrazem pyska. Widać, jak pokazuje kły i najwyraźniej nie podoba mu się, że mała dziewczynka patrzy mu się prosto w oczy.

Lwy są bardzo dumnymi stworzeniami i mierzenie się z nimi wzrokiem nie jest najlepszym pomysłem. To swojego rodzaju próba dominacji i wyzwanie, które najwyraźniej nie spodobało się zwierzęciu.

Suczka była w kolejce do uśpienia. Weterynarz już trzymał w ręku strzykawkę, gdy nagle zdarzył się cudSuczka była w kolejce do uśpienia. Weterynarz już trzymał w ręku strzykawkę, gdy nagle zdarzył się cudCzytaj dalej

Reakcja lwa

W momencie, gdy dziecko daje lwu całusa przez szybę, ten traci nad sobą panowanie. W ułamku sekundy rzuca się łapami na szybę i próbuje ją sforsować, przebierając nimi energicznie.

Co ciekawe, mała dziewczynka jest zupełnie niewzruszona. Być może to szok spowodował, że nie odsunęła się od razu od szyby i wciąż opierała się o nią dłońmi.

Po chwili ponownie zbliżyła się do paszczy lwa i zaczęła się w niego wpatrywać. Tym razem można już było przewidzieć reakcję rozsierdzonego zwierzęcia, które powtórzyło serię czynności sprzed paru chwil.

Tym razem ktoś delikatnie odciągnął dziecko od szyby. Pamiętajmy, że zoo jest domem dzikich zwierząt - jesteśmy u nich gośćmi i nie powinniśmy ich denerwować.

Dziewczynka pewnie nie zdawała sobie sprawy z tego, co może się wydarzyć, jednak dorośli zdecydowanie powinni zareagować wcześniej. Należy uczyć dzieci szacunku do zwierząt już od najmłodszych lat - w końcu nie od dziś wiadomo, że to, czego nauczymy się w młodości, zaprocentuje w dorosłym życiu.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: youtube.com

Następny artykuł