Swiatzwierzat.pl
Suczka

facebook/łódź

Nie widzi, nie słyszy, ciało pokryte ma guzami. Trwają poszukiwania osoby, która porzuciła psa

7 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Straż miejska wszczęła poszukiwania właściciela, który przywiązała psa przy jednym z łódzkich przystanków MPK. Starsze zwierzę trafiło pod opiekę Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, gdzie ustalono, że nie widzi ani nie słyszy. Jego ciało pokryte jest zmianami chorobowymi.

W sobotę na oficjalnym facebookowym profilu miasta Łodzi pojawił się wpis dotyczący starszego psa, którego zostawiono bez opieki przy jednym z przystanków autobusowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi. Doświadczenie to wywołało u niego przerażenie i duży stres.

Suczka przywiązana do przystanku autobusowego

- Czasami trudno znaleźć odpowiednie słowa, żeby opisać takie zachowanie. Sunia Wandzia została porzucona i przywiązana do przystanku MPK. Nie widzi, nie słyszy, ma mnóstwo guzów i guzków na ciele - czytamy na profilu Łodzi na Facebooku.Cel działania sprawcy wydaje się jednoznaczny: pozbycie się schorowanego zwierzęcia. W rozmowie z Polsat News, rzeczniczka łódzkiej Straży Miejskiej Joanna Prasnowska poinformowała, że jeśli potwierdzą się ich przypuszczenia, czyn ten zostanie zakwalifikowany jako przestępstwo, a sprawę przejmie policja.

Jak na razie, nie udało się odnaleźć właściciela. Autorzy wpisu w mediach społecznościowych proszą, by każdy, kto może mieć informacje o właścicielu zwierzęcia, skontaktował się z Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi lub Schroniskiem dla Zwierząt w Łodzi.

Zwierzaki

Kot podniósł łapę na świnkę morską, to był kiepski pomysł. Reakcja psa zbije was z tropu (WIDEO)

CZYTAJ DALEJ

"Czarna seria w Łodzi"

Rzeczniczka łódzkiej Straży Miejskiej podkreśla, że porzucenie niepełnosprawnej, wiekowej suczki nie jest odosobnionym przypadkiem. Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi w rozmowie z Polsat News wyjawiła, że tylko w ubiegłym tygodniu placówka przyjęła pokaźne stadko porzuconych czworonogów.

- Pies w typie owczarka niemieckiego przywiązany do drzewa, sunia przywiązana do ławki w parku, szczeniak znaleziony w kartonie w lesie łagiewnickim, kolejny szczeniak znaleziony w piwnicy. Także coś złego się dzieje - wymienia Olesińska.

10 najsłynniejszych psów z bajek. Towarzyszyły nam całe dzieciństwo, pamiętacie je wszystkie?

Psy to zwierzęta, które bardzo często pojawiały się w filmach i kreskówach dla dzieci. Towarzyszyły nam przez całe dzieciństwo! Czy pamiętacie wszystkich psich bohaterów?

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Polsat News

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >