Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nawet ptaki są po ukraińskiej stronie. Nagranie z udziałem sikorki robi furorę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 06.03.2022 01:00

Nawet ptaki są po ukraińskiej stronie. Nagranie z udziałem sikorki robi furorę

Ukraiński żołnierz
facebook/Галя Щелгачова

W mediach społecznościowych pojawił się filmik przedstawiający rozczulającą interakcję pomiędzy sikorką a ukraińskim żołnierzem. Ptaszek przyjaźnie dziobie mężczyznę po twarzy i zdaje się go „całować". To nie pierwszy raz, kiedy zwierzęta podniosły morale żołnierzy.

Mija jedenasta doba, odkąd rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę. Ukraińcy bronią się dzielnie i publikują w sieci zdjęcia oraz nagrania, która docierają do internautów z wielu państw świata. Wśród nich znalazł się film z udziałem ptaszka, którego znakiem rozpoznawczym jest żółty brzuszek.

Sikorka "ucałowała" ukraińskiego żołnierza

W sobotę na profilu pewnego ukraińskiego żołnierza na TikToku pojawiło się urocze nagranie. Ukazuje on moment, w którym do walczących na froncie Ukraińców przybywa mały pomocnik, a mianowicie sikorka bogatka.

Ptak zupełnie nie boi się mężczyzny. Na kilkusekundowym filmie widzimy, że najpierw próbuje złapać dziobkiem za jego ucho, po czym delikatnie łaskocze go po policzku. Sądząc po łagodnym wyrazie twarzy żołnierza, musi być z tego powodu bardzo uradowany.

"To symbol nadziei"

Oczywiście należy mieć świadomość, że zachowanie sikorki nie miało nic wspólnego z poparciem dla którejkolwiek strony konfliktu, aczkolwiek czuły gest zwierzęcia zdecydowanie napawa optymizmem. Film bardzo spodobał się internautom, o czym świadczą pozostawione komentarze:

- To symbol nadziei. Wierzę, że wygracie!

- Chwała Ukrainie! Chwała bohaterom! Niech Bóg chroni każdego, kto broni ziemi ukraińskiej.

Oby nagranie z udziałem ptaszka wywołało uśmiech na Waszych ustach oraz rozbudziło nadzieje Ukraińców i ich sprzymierzeńców na rychły finał krwawego konfliktu.

Innym przykładem zwierzaka, który pomógł wojownikom zachować ducha walki, jest sławny już szczeniak o imieniu Rambo. Więcej na temat czworonożnego obrońcy, który wzbudził sympatię ukraińskich żołnierzy stacjonujących na jednym z przystanków wojskowych, przeczytasz w naszym artykule.

Źródło: Tiktok/lyzunyulia

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami