Swiatzwierzat.pl
piesek

screen z YouTube/Caters Clips

Tak długich rzęs u psa jeszcze nie widzieliśmy. Dzięki nim spaniel wygląda jak z bajki Disney'a

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Roczny spaniel o imieniu Mabel skradł serca internautów. Wszystko za sprawą swoich rzęs, które są bardzo długie! Dzięki nim piesek wygląda jak postać z bajek Disney'a. Zdecydowanie mógłby stać się bohaterem jednej z powieści.

Urocza suczka Winnie ma konkurencję! Kiedy zdjęcia psinki obiegły internet, wszyscy zaczęli porównywać ją do księżniczek z Disney'owksich bajek. Jej piękne oczy są wręcz hipnotyzujące. Ale nie tylko jej, bo suczka Mabel również ma "coś" w sobie. Kiedy jej właścicielka umieściła zdjęcia psa w sieci, internauci nie mogli wyjść z podziwu. Rzęsy suczki mają kilka centymetrów! 

Spaniel z długimi rzęsami

Właścicielką Mabel jest 20-letnia Caitlin Baker. Co ciekawe, kobieta zawodowo zajmuje się stylizacją rzęs, ale teraz z powodu pandemii nie pracuje. Zarzeka, że rzęsy suczki od szczeniaka były bardzo długie. Nic z nimi nie było robione.

Kobieta kupiła suczkę ze swoim partnerem. Jak czytamy na dailymail.com, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Kobieta prawdopodobnie nieświadomie wybrała dla siebie psa z długimi rzęsami. W końcu w pracy dba o nie w 100 procentach. Szukając dla siebie przyjaciela, nie patrzyła na wzrost, wagę, kolor sierści, a interesowały ją oczy. A od oczu Mabel ciężko odwrócić swój wzrok.

- Ludzie mówią, że ona jest wspaniała i często porównują ją do Cindy Lo z filmu o Grinchu, który jest moją ulubioną świąteczną produkcją- mówi Cindy w rozmowie z dziennikarzem z dailymail.com.

Przypomnijmy, postać Cindy Lo w filmie "Grinch: Świąt nie będzie" zagrała Taylor Momsen. Chodzi dokładnie o tę małą, blondwłosa dziewczynkę, która postanowiła sprowadzić Grincha do miasta na święta.

Czy psy mogą mieć naturalnie długie rzęsy?

Podobnie jak u ludzi, psy posiadają rzęsy do chronienia oczu. Zwierzaki muszą uważać na pył, kurz, bród, piasek czy inne rzeczy, które mogłyby wpaść im pod powieki. Co jednak ciekawe, zwierzaki nie posiadają rzęs na dolnych powiekach, jedynie na górnych.

Czy psy naturalnie mogą mieć długie rzęsy? Odpowiedź nie mogłaby być inna, oczywiście, że tak. Niektóre psy takie jak np. spaniele mają predyspozycje do długich rzęs, jednak gdyby te im przeszkadzały można je przyciąć. Nie należy oczywiście samodzielnie bawić się nożyczkami, najlepiej pomocy szukać u weterynarza. Psie rzęsy nie mogą być zbyt krótkie! Zabawy z nożyczkami w okolicach oczu mogą też wyrządzić zwierzęciu krzywdę. 

W 2014 rekord najdłuższych rzęs u psów ustawił labradoole. Ich długość wynosiła 17 cm.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: dailymail, 247newsaroundtheworld.com

Podobne artykuły

youtube/rumble videos

Psy

Labrador poważnie nabroił w kuchni. Sposób, w jaki błaga o przebaczenie, przekonałby każdego

Czytaj więcej >
fb/Daj włos. Fryzjer dla zwierząt

Psy

Hazar, pies należący do byłego senatora PiS zmienił się o 180 stopni. Niezwykła metamorfoza

Czytaj więcej >
yt/Sidewalk Specials

Psy

Właściciel próbował pozbawić psa życia. Później z tą samą prośbą zwrócił się do aktywistów

Czytaj więcej >

youtube/The Nation Thailand

Psy

Piękny gest kierowcy. Zatrzymał ruch, aby pomóc zagubionemu psu

Czytaj więcej >
Shar pei

Psy

Shar pei cudem uratowany z rąk pseudowłaściciela. Jest w opłakanym stanie, wygląda jak sama skóra i kości

Czytaj więcej >
Humane Society of Central Texas

Psy

Adoptowany pies spędził w schronisku ponad 400 dni. Nowi właściciele pozbyli się go po pierwszej nocy

Czytaj więcej >