Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Na świat przyszedł szczeniak w unikalnym kolorze. „To czyste szaleństwo”
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.09.2021 02:00

Na świat przyszedł szczeniak w unikalnym kolorze. „To czyste szaleństwo”

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay/JACLOU-DL

Właściciele białego owczarka szwajcarskiego przeżyli ogromne zaskoczenie, kiedy zobaczyli jego potomstwo. Suczka urodziła ośmioro szczeniąt, z czego trzy odziedziczyły białe umaszczenie, cztery czarne, natomiast futro ostatniego z rodzeństwa miało fluorescencyjny kolor.

Pewna rodzina mieszkająca w Canton w Stanach Zjednoczonych z niecierpliwością wyczekiwała porodu suczki. Kiedy nastała długo wyczekiwana chwila, a maluchy zaczęły pojawiać się na świecie, wszyscy domownicy przeżyli szok. Kolor futerka jednego z nowo narodzonych psiaków przeszedł ich najśmielsze oczekiwania.

Na świat przyszedł zielony szczeniak. To nie jedyny taki ewenement 

Podczas gdy pozostałe czworonożne maluchy rodziły się w dosyć standardowym kolorze, czwarty szczeniak mógł pochwalić się zielono-żółtym futerkiem! Opiekunowie zwierzaków bardzo się zaniepokoili, podejrzewając, że piesek może cierpieć na nieznaną chorobę.

Po konsultacji z weterynarzem okazało się jednak, że zwierzak jest w pełni zdrowy, a z czasem jego umaszczenie przestanie być tak intensywne. Pozostaje pytanie - jak to możliwe, że niektóre szczeniaki rodzą się z tak wyjątkowym odcieniem sierści?

Eksperci wyjaśniają, że za wszystkim stoi barwnik żółciowy, który przesączając się do wód płodowych, może zabarwić futerko potomstwa. Pojawienie się zielonkawej wydzieliny może sugerować, że oddzieliło się łożysko. Należy mieć na uwadze, że przedwczesne odklejenie się łożyska niesie za sobą możliwość różnych ciężkich powikłań, mogących doprowadzić nawet do śmierci matki lub dziecka.

Piesek rozwija się w prawidłowy sposób

Dzięki swojemu nietypowemu wyglądowi maluch otrzymał imię, które doskonale do niego pasuje. Dziś wszyscy znają go jako Hulk! Jego imię w oczywisty sposób nawiązuje do fikcyjnego zielonego olbrzyma występujące w komiksowych publikacjach wydawnictwa Marvel Comics.

Wszystkie szczeniaki mają się dobrze. Hulkowi dopisuje apetyt, a zielone futerko zaczyna blednąć.

Wkrótce zwierzaki zostaną oddane do adopcji. Ciekawe komu przypadnie zaszczyt przygarnięcia niezwykłego czworonoga żywcem wyciągniętego z komiksów Marvela?

Zobacz zdjęcie:

Źródło: wprost.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!