Swiatzwierzat.pl
Mruczący fetyszysta. Dlaczego koty kradną brudne skarpetki i bieliznę

pixabay/Kimcolley

Mruczący fetyszysta. Dlaczego koty kradną brudne skarpetki i bieliznę?

9 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Zdarza się, że koty są prawdziwymi złodziejaszkami. Często w szczególnym centrum ich zainteresowania znajdują się brudne skarpetki i bielizna, co wywołuje duże zaskoczenie wśród ich opiekunów. Jeśli wy również zastanawiacie się, dlaczego to robią, znamy odpowiedź. Zagadka znikających ubrań w końcu została rozwiązana!

Koty mają wiele zachowań, które są mocno zastanawiające dla ich opiekunów. Zwłaszcza jeśli to ich pierwszy zwierzak. Dziwne pozycje, towarzyszenie człowiekowi podczas każdej czynności, nawet w toalecie, czy drapanie łapką obok miski to tylko kilka z nich.

Dlaczego koty kradną brudne skarpetki i bieliznę?

Niektóre koty to prawdziwi kleptomani. Na pewno nie raz przyłapałeś swojego mruczka, kiedy duże zainteresowanie wzbudzały w nim brudne skarpetki lub bielizna. Zdarza się również, że są to inne części garderoby - czapki, rękawiczki, a nawet kapcie. Wszystko dlatego, że przyciąga je zapach.

Zwrócili uwagę odpalającym fajerwerki obok fokarium. Dostali w twarz, policja nawet nie przyjechała

Zwrócili uwagę odpalającym fajerwerki obok fokarium. Dostali w twarz, policja nawet nie przyjechała

CZYTAJ DALEJ

Choć nie wszystkie wyżej wymienione przedmioty pachną atrakcyjnie dla ludzi, na koty mogą działać wręcz uspokajająco. Takie podkradanie symuluje im także polowanie. W związku, z czym może pojawić się znacznie częściej u kotów niewychodzących - to ich naturalny odruch.

Mruczące złodziejaszki w ten sposób zaspokajają swoje potrzeby. A prócz zapachu może przyciągać je również kształt i materiał przedmiotu. Zdarza się, że w ten sposób chcą również zwrócić na siebie uwagę opiekuna lub po prostu zasygnalizować mu chęć zabawy. Dzięki podkradnięciu własności ukochanego człowieka mogą się również poczuć bliżej nich.

Mruczący fetyszysta. Dlaczego koty kradną brudne skarpetki i bieliznę?

pixabay/Kimcolley

Jak oduczyć kota kradzieży?

Jeśli spotkałeś się z takim zachowaniem u swojego mruczka, pewnie od razu zacząłeś się zastanawiać, czy jest sposób, by go tego oduczyć. Niewątpliwie najlepszym wyjściem będzie poświęceniu pupilowi więcej czasu. Wspólna zabawa lub zapewnienie mu zabawek, dzięki którym będzie mógł zaspokoić swoje łowieckie potrzeby, powinno zniwelować problem.

W związku z tym, że koty zazwyczaj wyostrzają swoje zmysły nocą, co skutecznie może utrudniać spanie, koniecznie zadbaj o to, by przed położeniem się do łóżka zmęczyć swojego kota zabawą.

Ważne również, aby nie krzyczeć na kota, a jeśli to możliwe nie zabierać mu zdobyczy. Tym tylko wzbudzimy jego zainteresowanie i damy odczuć, że zwraca na siebie naszą uwagę. Trzeba pamiętać, że zwierzęta te nie mają poczucia własności. Co za tym idzie, zdenerwowanie opiekuna w zupełności nie będzie dla nich zrozumiałe.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

Iberion wspiera akcję na rzecz żołnierzy z Ukrainy, zbieramy na 30 kamizelek kuloodpornych dla walczących w krytycznych obszarach. Ty również możesz pomóc, zachęcamy do dołączenia – każda złotówka ma znaczenie. KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: koty.pl; kobieceinspiracje.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kociak ma dopiero 9 miesięcy, a już nazywają go gigantem. Gdy wstanie, jest wzrostu 5-letniego dziecka

Czytaj więcej >

Koty

Kot uciekł na tory, pracownicy kolei odmówili pomocy. Pociąg rozjechał zwierzę na oczach właścicieli

Czytaj więcej >

Koty

Rodzice starali się uspokoić płaczące dziecko, lecz bez skutku. Czarny kot pokazał im, jak się to robi

Czytaj więcej >
unsplash/Ray Zhou

Koty

Dlaczego kotu śmierdzi z pyszczka? 5 możliwych przyczyn nieświeżego oddechu

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać, że kot czuje się niekochany? Te sygnały o tym świadczą

Czytaj więcej >

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >