Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Milionerzy: padło pytanie o psa myśliwskiego. Uczestnik nie miał pojęcia, zaskakująca odpowiedź
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 05.07.2022 13:02

Milionerzy: padło pytanie o psa myśliwskiego. Uczestnik nie miał pojęcia, zaskakująca odpowiedź

Milionerzy
Fragment programu "Milionerzy", prod. Jake Vision

Program "Milionerzy” cieszy się ogromną popularnością i od lat gromadzi przed telewizorami mnóstwo widzów w różnym wieku. W 492. odcinku Hubert Ubrański zadał pytanie dotyczące psów myśliwskich. Na to pytanie odpowiadał pan Marcin Zagrajek z Warszawy.

"Milionerzy" to teleturniej emitowany w Polsce przez telewizję TVN od 1999 roku. Pomimo upływu lat, zasady gry pozostają niemal identyczne - aby wygrać główną nagrodę, czyli tytułowy milion złotych, należy prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań. Rywalizacja w teleturnieju powoduje emocje, dzięki którym Polacy od 21 lat chętnie zasiadają przez telewizorami.

"Milionerzy": pytanie o stójkę zaskoczyło gracza

Pierwsze pytania w "Milionerach" zazwyczaj są najłatwiejsze, ale zdarza się, że bywają podchwytliwe lub po prostu trudne. Wielokrotnie miewały miejsce sytuacje, że uczestnicy nie mieli pojęcia, jak brzmi na nie odpowiedź. Taka sytuacja spotkała pana Marcina Zagrajka z Warszawy w 492 odcinku.

Pan Marcin to finansista, a zarazem prawnik, który na co dzień pracuje w firmie zajmującej się energetyką odnawialną. Po przejściu eliminacji „kto pierwszy, ten lepszy” uczestnik wygrał zaledwie gwarantowany tysiąc złotych, nim czas antenowy dobiegł końca. W kolejnym odcinku gracz dotarł do pytania wartego 10 tys. złotych, zachowując przy tym wszystkie koła ratunkowe. Pan Marcin musiał zmierzyć się z następującym pytaniem: 

Stójka to charakterystyczna postawa, w której pies myśliwski po zwietrzeniu zwierzyny:

A. staje na tylnych łapach

B. podnosi przednią łapę

C. łączy uszy nad głową

D. końcem ogona dotyka grzbietu

Który z wariantów jest poprawny? Jeśli darzysz czworonogi szczególnym uczuciem, to zapewne wiesz, że jest nim odpowiedź B. Stójka to charakterystyczna postawa przyjmowana przez psy myśliwskie, przede wszystkim wyżły. Czworonóg po zwietrzeniu zwierzyny podnosi przednią łapę, wskazując myśliwemu miejsce, w którym się ukrywa. Podczas wykonywania stójki pies zamiera w bezruchu i w napięciu czeka na ruch swojego właściciela. Niestety, pytanie dotyczące psów myśliwskich przysporzyło uczestnikowi nie lada kłopotu. Pan Marcin finalnie zaznaczył błędną odpowiedź D, jednocześnie przyznając, że jest przeciwnikiem "brutalnego sportu", jakim jest polowanie. Mężczyzna musiał pożegnać się z prowadzącym i opuścić fotel gracza.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Milionerzy