Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kocurek urodził się z dwoma nosami. Miał zostać uśpiony, los dał mu drugą szansę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 29.06.2022 12:39

Kocurek urodził się z dwoma nosami. Miał zostać uśpiony, los dał mu drugą szansę

Memphis
instagram/ memphis2nosecat

Kocurek imieniem Memphis miał zostać uśpiony, ponieważ jego wygląd niestety nie każdemu przypadał do gustu. W ostatniej chwili został uratowany. Teraz prowadzi niesamowite i pełne przygód życie, które śledzi ponad 160 tys. internautów na Instagramie. Poznajcie jego historię.

Ta historia jest dowodem na to, że człowiek może być zarówno najgorszym wrogiem, jak i najlepszym przyjacielem! Biało-czarny kocurek trafił do schroniska w Massachusetts, kiedy miał niecały rok, gdyż jego dotychczasowi opiekunowie nie mogli się nim dłużej zajmować.

Kot o dwóch nosach omal nie został skazany na eutanazję

Memphis przez długi czas nie mógł znaleźć kochającego właściciela. Żadna z odwiedzających go osób nie chciała zdecydować się na adopcję. Wszystko przez nietypową urodę, a dokładniej ujmując, wadę rozwojową. Mruczek przyszedł na świat ze zdeformowanym podniebieniem, wklęsłym pyszczkiem, rozszczepioną wargą i dwoma nosami.

Ze względu na odstający od reszty kotów wygląd wolontariusze obawiali się, że zwierzak spędzi resztę życia w schroniskowym boksie.

Szczęście uśmiechnęło się do mruczka

Mijały tygodnie, a nawet miesiące, a Memphis w dalszym ciągu nie cieszył się powodzeniem wśród gości schroniska. Nad zwierzakiem wisiało straszne widmo uśpienia, jednak to, co stało się później, udowadnia, by nigdy nie tracić nadziei.

W sprawie bezpańskiego zwierzaka postanowiła zainterweniować założycielka The Odd Cat Sanctuary, czyli miejsca, do którego trafiają stare i niechciane mruczki z rozmaitymi dolegliwościami zdrowotnymi. Łączy je jedna wspólna cecha - wszystkie mają niemal zerowe szanse na ponowną adopcję.

 Memphis był w kiepskim stanie. Wiele ze schronisk, w których planowaliśmy go umieścić, zagroziło eutanazją przyznaje Tara Kay z The Odd Cat Sanctuary.

Tara nie pozwoliła, by zdrowe zwierzę zostało uśpione. Postanowiła zająć się Memphisem i zapewnić mu wszystko, czego potrzebuje, by wieść szczęśliwe życie.

Nowa opiekunka kocurka przyznaje, że nieprawidłowości związane z rozszczepem podniebienia i faktem, że mruczek posiada dwa nos, wcale nie przeszkadzają mu w normalnym funkcjonowaniu.  - Jedynym skutkiem ubocznym jest to, że oddycha głośniej i chrapie. Ma wspaniały charakter, dużo uroku, jest czuły i radzi sobie świetnie - powiedziała założycielka The Odd Cat Sanctuary w wywiadzie z portalem "Lowe Meow".

Mimo, iż Memphis nie wygląda jak przeciętny kot i przez długi czas nie mógł znaleźć sobie miejsca na świecie, zjednał sobie miłośników zwierzaków z całego świata. Jego profil na Instagramie obserwuje blisko 165 tysięcy użytkowników serwisu. Może chcecie do nich dołączyć?  

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: koty.pl, instagram/memphis2nosecat