Swiatzwierzat.pl
"Kotek"

facebook/Tatzenhilfe-Kassel e.V.

Mężczyzna przypadkiem przygarnął dzikie zwierzę. Jest zadziwiająco podobne do kota dachowca

12 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mężczyzna powiadomił organizację działającą na rzecz ratowania zwierząt, że znalazł małego kotka, który mieścił się w dłoniach. Jednakże, kiedy zamiast mruczeć, zareagował w nieprzyjemny sposób, prawda na jego temat wyszła na jaw. Znaleziony mruczek okazał się przedstawicielem drapieżnego ssaka z rodziny kotowatych.

Pewien mieszkaniec kraju związkowego Hesja w zachodniej części Niemiec skontaktował się z organizacją prozwierzęcą, informując, że znalazł w ogrodzie kociątko. Aktywiści nie odmówili mu pomocy i postanowili go osobiście odebrać.

"Kotek" nie zachowywał się jak zwykły dachowiec

Kiedy obrońcy praw zwierząt przyjechali pod wskazany adres, wszyscy popatrzyli po sobie z zakłopotaniem. Chociaż maluch wyglądał niesłychanie podobnie do zwyczajnego dachowca, w rzeczywistości miał z nim niewiele wspólnego.

Niewielkich rozmiarów zwierzę od początku zachowywało się bardzo nerwowo i stroniło od kontaktów z człowiekiem. Podczas próby włożenia go do transportera zachowywał się wyjątkowo nieprzyjaźnie. Już wtedy aktywistom zapaliła się w głowie czerwona lampka.

Po dotarciu do siedziby organizacji, nowemu podopiecznemu przyjrzała się dyrektorka placówki, Daniela Klimsa. Kobieta nie miała żadnych wątpliwości, zwierzę nie było wcale wolnożyjącym czy porzuconym kotem, lecz żbikiem europejskim!

- Mały kot miał inny kształt głowy i inne uszy niż normalny kot domowy, bardziej puszysty ogon, a jego zachowanie było również bardzo nietypowe dla kotów – wyjaśnia Klimsa.

Suczka Ember

Chłopiec zawdzięcza swoje życie pitbullowi. Gdyby nie Ember, byłoby za późno

CZYTAJ DALEJ

Żbiki obok rysia to drugi przedstawiciel dzikich kotów zamieszkujących Europę Środkowo-Wschodniej, który podlega ścisłej ochronie gatunkowej. Zamieszkują on głównie lasy liściaste i mieszane na terenach górskich. Są bardzo płochliwe, dlatego nieczęsto można je zauważyć na wolności.

Mimo licznych podobieństw do domowego kota, istnieją dwie zasadnicze różnice pomiędzy tymi zwierzętami, a mianowicie ich rozmiar i umaszczenie. Żbiki są większe od dachowców, a także charakteryzują się bardziej puszystym i bujnym szarym futrem poprzecinanym czarnymi pręgami. Jego szczególną cechą rozpoznawczą jest także gruby ogon, który przyozdabiają ciemniejsze prążki.

Cruella dostała schronienie w rezerwacie przyrody

Dzika kotka miała najprawdopodobniej zaledwie 9 tygodni i wciąż wymagała opieki pod okiem matki. Niestety, wskutek przechwycenia jej przez człowieka ponowne wypuszczenie jej na wolność było uniemożliwiona. Wszystko ze względu na fakt, iż szanse na odnalezienie dorosłej samicy były bliskie zeru.

Cruella, bo takie imię nadano zwierzakowi, została nową podopieczną rezerwatu przyrody w Turyngii. Oby nowe miejsce zamieszkania przypadło jej do gustu!

Zobacz zdjęcie:

Źródło: wamiz.pl

Czy wiesz wszystko o pająkach? Przetestuj swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 7

Jak nazywa się grupa, do której należą pająki?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >