Swiatzwierzat.pl

youtube/local12

Chłopiec zawdzięcza swoje życie pitbullowi. Gdyby nie Ember, byłoby za późno

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pitbull ocalił życie10-letniemu chłopcu. W środku nocy dziecko doznało ataku epilepsji i straciło przytomność. Suczka od razu pobiegła do sypialni rodziców i zaalarmowała ich o nagłym wypadku, dzięki czemu Tre został w porę przewieziony do szpitala.

Ember nie miała łatwego startu w życie. Jako szczeniak została znaleziona na ulicy. Ze względu na swoją przynależność rasową, trafiła do schroniska Adore-A-Bull specjalizującego się w wydawaniu do adopcji psów powszechnie uważanych za groźne.

Jak to zwykle bywa w przypadku psów w typie bull, nie było pewne, czy szybko znajdzie się odpowiednia osoba, która zapała do Ember miłością i postanowi zabrać ją z przytuliska. Na szczęście los zesłał jej rodzinę Danielsów.

Suczka nie rozstawała się z dzieckiem

Tracy i Tony Daniels od zawsze mieli słabość do psów rasy pitbull, dlatego nie przejmowali się krzywdzącymi stereotypami krążącymi wokół tych czworonogów.

Pewien czas temu pożegnali poprzedniego pupila tej samej rasy, dlatego wspólnie zadecydowali, że to najwyższy czas zapełnić pustkę w sercu i adoptować nowego członka rodziny. Tym sposobem w ich domu pojawiła się Ember.

Suczka od samego początku najmocniej zaprzyjaźniła się z 10-letnim synkiem pary, Tre. Zwierzę każdej nocy spało w jego pokoju, towarzyszyło dziecku w najróżniejszych czynnościach dnia codziennego i uwielbiało się z nim bawić.

Pewnej nocy Ember zaczęła zachowywać się w niepodobny do siebie sposób. Weszła do sypialni swoich opiekunów i zaczęła wydawać z siebie odgłosy przypominające gardłowe warczenie. Tak nagła zmiana w jej zachowaniu zaniepokoiła mamę chłopca. Kobieta postanowiła sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

Niespodziewany wypadek

Tracy poszła śladem Ember do łazienki i zastała obraz pełen grozy. Na podłodze obok wanny znajdował się jej ukochany synek, który stracił przytomność. Wszystko wskazywało na to, że doznał ataku epilepsji.

Matka przeżyła szok, jednak chwilę później złapała za słuchawkę i wezwała pogotowie. Dzięki szybkiej reakcji psa, Tre został w porę hospitalizowany, a jego życiu nie zagrażało dłużej niebezpieczeństwo. Jak wspominają rodzice, po wyjściu ze szpitala Ember przez cały czas strzeże swojego przyjaciela i nocą śpi u jego stóp.

Historia, jaka przytrafiła się rodzinie Danielsów udowadnia, że psy rzeczywiście zasługują na miano najlepszego przyjaciela człowieka, a nawet aniołów stróżów. Pamiętajcie, aby szanować własne zwierzaki, bo nigdy nie wiadomo, czy pewnego dnia one także nie pospieszą Wam na ratunek.

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/LOCAL12

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Pozostałe

Japończyk spełnił marzenie swojego życia. Wydał krocie, żeby zamienić się w wilka
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]