Swiatzwierzat.pl
Screen z nagrania autorstwa Damiana Stemulaka

facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

Co się dzieje nocą w podkarpackich lasach? Leśnicy podzielili się intrygującym nagraniem

24 Października 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Pracownicy Lasów Państwowych udostępnili w mediach społecznościowych fascynujące wideo przedstawiające dzikich mieszkańców Nadleśnictwa Baligród. Nagranie zatytułowane "nocą, na żubrowej polanie" udowadnia, że przedstawiciele najróżniejszych gatunków bytują w zgodzie blisko siebie.

W podkarpackich lasach można się natknąć na wiele niezwykłych zwierząt, których próżno szukać w innych zakątkach naszego kraju. Jak wyjawił rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek w rozmowie z PAP, w Polsce tylko na Podkarpaciu występuje tak niespotykana koegzystencja. Podobnej nie ma nawet w Puszczy Białowieskiej.

"Nocą, na żubrowej polanie"

Na terenie Nadleśnictwa Baligród żyją m.in. rysie, żubry, niedźwiedzie, sóweczki, czy jelenie szlachetne. Film autorstwa Damiana Stemulaka ukazuje moment spotkania z niemal wszystkimi wyżej przedstawionymi osobnikami.

Miłośnik fotografii przyrodniczej podzielił się z leśniczymi wideo przedstawiającym żubra, niedźwiedzicę, dwa małe niedźwiadki oraz łosie - wszystkie znajdujące się w tym samym czasie na jednej polanie!

To jednak nie wszyscy uczestnicy zebrań towarzyskich na "żubrowej polanie". W kolejnym filmie można dostrzec jeszcze jednego, nieco spóźnionego jegomościa czającego się pośród wysokich traw.

Golden retriever przyniósł właścicielowi prezent

Golden retriever okrzyknięty bohaterem. Przyniósł w pysku porzucone kociątko

CZYTAJ DALEJ

W ramach wieczorynki bajka "Żbik i żubr"

W oku "kamery" znalazł się także żbik europejski, drugi obok rysia przedstawiciel dzikich kotów w naszym kraju. Nieco mniejszy od swojego krewniaka drapieżnik bacznie wpatrywał się w fotografa, znajdując się zaledwie kilkanaście kroków od odpoczywającego żubra.

- Chyba pierwsze w historii nagranie dwóch ssaków na literkę "ż" na jednym filmie - tak pracownicy Nadleśnictwa Baligród opisali niespotykane zjawisko. -  Przepraszamy za jakość nagrania, ale w emocjach trudno nad wszystkim zapanować.

Emocje sięgnęły zenitu również wśród internautów. Pod nagraniami pojawiła się masa żartobliwych komentarzy odnośnie tłoku na polanie.

"Jakaś impreza przy żubrze", "Ale ustawka! Coś wspaniałego!", "Też by mi się ręce trzęsły z emocji!", "Moja ulubiona dobranocka od dziś", "" - komentują rozbawieni widzowie.

Zobacz nagranie:

Źródło: facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

Jak dobrze znasz kocie zwyczaje? SPRAWDŹ swoją wiedzę!

Pytanie 1 z 8

Dlaczego kot kopie w swojej kuwecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Ewa MatysiakAutor

Wydawca portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

doberman

Pozostałe

Doberman kontra szczeniak wielkości filiżanki. Kto kogo pogonił?

Czytaj więcej >
Kociarz z Aleppo

Pozostałe

Kiedy wszyscy uciekali przed wojną, on został, by ratować zwierzęta. Setki kotów zawdzięczają życie "Kociarzowi z Aleppo"

Czytaj więcej >
Tańczący kot

Pozostałe

Świat oszalał na punkcie "roztańczonego" kota. Zabawne wideo ma już ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >
bokser przy zniszczeniach

Pozostałe

Bokser został sam w domu i nieźle narozrabiał. Niewinny wybryk kosztował właścicielkę fortunę

Czytaj więcej >
Piesek

Pozostałe

Nastolatek adoptuje szczeniaka z 6 łapami. Nikt poza nim nie chciał dać mu szansy

Czytaj więcej >
Rudy kot

Pozostałe

Przyłapali kocurka na niesłychanym zachowaniu przed lustrem. Wyglądał jak zahipnotyzowany

Czytaj więcej >