policja
Źródło: twitter/odlaska policja

Pijany wyrzucił psa przez okno z 8. piętra. Do sądu skierowano akt oskarżenia

2 Lutego 2021

35-letni mieszkaniec z Białegostoku odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Według ustaleń policjantów pijany mężczyzna wyrzucił czworonoga przez okno z 8. piętra bloku. Pies miał wejść na stół podczas przygotowania kolacji, co zbulwersowało oskarżonego.

35-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Sąd zdecyduje, czy ten środek zapobiegawczy będzie utrzymany do procesu. Termin ustalenia sprawy nie został jeszcze ustalony.

35-latek wyrzucił psa przez okno

W połowie listopada policjanci otrzymali informacje o leżącym martwym psie na jednym z białostockich osiedli. Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili tożsamość właścicielki zwierzęcia. 22-latka oświadczyła, że do tragicznego zdarzenia przyczynił się jej partner.

35-latek miał wyrzucić psa przez okno z ósmego piętra, po tym jak zwierzę wskoczyło na stół podczas przygotowania posiłku. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wyrzucił psa, pozbawiając go tym samym życia. Pies umarł w męczarniach.

W środku nocy stajnia stanęła w ogniu. Niestety, nie wszystkie zwierzęta udało się uratowaćW środku nocy stajnia stanęła w ogniu. Niestety, nie wszystkie zwierzęta udało się uratowaćCzytaj dalej

Para została zatrzymana i usłyszała zarzuty zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem Dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ ujawniło, że 22-latka nie miała nic wspólnego z zabiciem czworonoga, jej wątek został umorzony.

Z kolei do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi. Za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: policja.pl

Następny artykuł