peis
Źródło: Facebook/the news and observer

Pomagał podczas powodzi, nagle dostrzegł psa. Niebywałe, co zrobił

1 Stycznia 2021

Alex Scroggins pomagał matce i siostrze ocalić rzeczy z domu, który został dotknięty powodzią. W pewnym momencie mężczyzna dostrzegł na obcym ganku domu psa, który znalazł się w potrzasku. Zdecydował się uratować czworonoga, ponieważ nigdzie nie dostrzegł jego właścicieli. Prawda na temat psiaka okazała się bardzo smutna.

W 2015 roku przez wybrzeże Karoliny Południowej w regionie Conway przeszły ulewne deszcze, powodując poważne powodzie. Ponad milion mieszkańców w jednej chwili straciło wszystko, zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. Jednym z poszkodowanych był Alex Scroggins, który wraz z rodziną musiał się ewakuować. Podczas pomagania matce i siostrze w zebraniu najpotrzebniejszych rzeczy, dostrzegł pozostawionego w zalanym domu psa. Mężczyzna nie odwrócił się od niego, oferując pomoc.

Mężczyzna pomógł psu

Pies w typie labrador został pozostawiony sam w zalanym domu. Zwierzak stał na ganku i prosił o pomoc. Jego wycie słyszeli wszyscy, ale nikt nie chciał się odwrócić. Dopiero Alex Scroggins zdecydował się podejść do psiaka. Nie chciał go pozostawiać w tym miejscu.

Labrador przestraszył się mężczyzny, którego nie znał. Postanowił ukryć się w domu, nie chciał z wychodzić, tym bardziej że wszędzie była woda. Mężczyzna nie poddał się i wraz ze wsparciem, zabrali przerażone zwierzę. W środku domu znaleziono transporter, do którego można było schować psiaka. Ładunek postawiono na tratwie obok łóżka. Pies został uratowany.

Zwierzak został porzucony przez swoją rodzinę, która uciekła z domu, zostawiając czworonożnego przyjaciela! Gdyby nie pomoc, pies prawdopodobnie zdechłby z głodu lub utopił się.

Uratowany przez Adama Wiejaka pies uciekł. Czy ktoś widział Bartka?Uratowany przez Adama Wiejaka pies uciekł. Czy ktoś widział Bartka?Czytaj dalej

Pies zyskał nowy dom

Pies otrzymał na imię Lucky, czyli szczęście/szczęściarz. Zamiast trafić do schroniska, mężczyzna zdecydował się zaoferować mu dom. Czworonóg dużo już przeszedł, a Alex nie chciał dokładać mu cierpienia. Istniało również prawdopodobieństwo, że pies zostanie uśpiony. Mężczyzna nie wyobrażał sobie takiej sytuacji.

- Nie planowałem go zatrzymać, ale po tym jak spędził u mnie kilka dni i nocy, czekając aż otworzy się schronisko, zakochałem się w nim - powiedział Alex w jednym z wywiadów.

Kiedy cała sprawa z adopcją Lucky'ego wyszła na jaw, okazało się, że właściciele psa porzucili go 2 dni przed jego uratowaniem! Nie upominali się o zwrot zwierzaka. Oni już dawno postanowili, że nie chcą mieć psa.

Zwierzak otrzymał wspaniały dom i kochającego opiekuna.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: naszefutrzaki.eu

Następny artykuł