Swiatzwierzat.pl
Wilcze szczenię

youtube/Voyageurs Wolf Project

Wilcze szczenię wyje po raz pierwszy. Kamera uchwyciła niesamowity moment, prawdziwe cudo

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Fotopułapka zamontowana na terenie lasu w Minnesocie uchwyciła chwilę jedną na milion. Kamera zarejestrowała moment, w którym zaledwie 4-tygodniowe wilcze szczenię ćwiczy swoje pierwsze wycie. To nagranie sprawia, że można się dosłownie rozpłynąć ze słodyczy!

W ostatnim czasie malutki wilczek żyjący w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej stał się niekwestionowanym ulubieńcem lokalnych przyrodników, nadzorujących życie dzikich gatunków zwierząt. Co więcej, zrobił przy okazji prawdziwą furorę w sieci.

Pierwsze wycie małego wilka

Niedawno narodzony maluch spacerował po lesie, objadając się jagodami, kiedy nagle złapał się w fotopułapkę. Szczęśliwym trafem ten rozkoszny czworonóg akurat wtedy poczuł dziki zew i postanowił poćwiczyć swoje pierwsze wycie.

Szczeniak dał upust emocjom, nie wiedząc, że ukryta kamera rejestruje jego nie lada wyczyn. Na krótkim materiale filmowym widać i słychać pierwsze próby wydobycia z siebie przeciągłego dźwięku, że niestety wilczkowi wciąż brakuje doświadczenia i pewności siebie.

Nie ma jednak powodów do obaw. Jesteśmy przekonani, że praktyka wkrótce uczyni z niego mistrza i perfekcyjnie opanuje tę umiejętność!

Kosz na bieliznę

Bestialstwo na łódzkim osiedlu. Ktoś wyrzucił na śmietnik karmiące kotki z kociętami

CZYTAJ DALEJ

Poznaj wilka po głosie

Ze względu na to, że zawiera w sobie niskie tony i trwa nadzwyczajnie długo, wilcze wycie potrafi się nieść nawet na 10 km. Eksperci analizujący odgłosy wydobywane przez te zwierzęta przekonują, że poszczególne osobniki można nawet rozpoznać po głosie ze stuprocentową pewnością.

Czy wilki wyją wyłącznie do księżyca? Obserwacje przeprowadzane w ramach akcji Voyageurs Wolf Project udowadniają, że dziko żyjące drapieżniki wydają charakterystyczne dźwięki z o wiele większej liczby powodów, niż kiedykolwiek uda nam się ustalić. 

- Niektóre mają nawet codzienne rytuał wycia z własnymi paczkami, co może być jednym ze sposobów wzmocnienia więzi między członkami watahy - czytamy na stronie National Geographic.

Jak udowadnia film z udziałem 4-tygodniowego wilka, zwierzęta te uczą się wycia krótko po narodzinach. Lepiej nadstawcie uszy i sami przekonajcie się, jak brzmi pierwsze wycie wciąż niedoświadczonego wilka, oglądając poniższe wideo. Gwarantujemy, że jest on warty więcej, niż tysiąc słów!

Jeśli lubicie nasłuchiwać uroczych odgłosów wydawanych przez zwierzaki, to koniecznie zapoznajcie się z artykułem o szczeniaczku husky, który zezłościł się na swojego pana. Jego komiczny napad gniewu z pewnością zaserwuje Ci dawkę dobrego humoru na cały dzień!

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >