Swiatzwierzat.pl
Dzieci na spacerze w lesie

Snake Catcher Victoria Australia / facebook.com

Matka robi dzieciom zdjęcie. Dopiero w domu dostrzega, że w pobliżu czai się niebezpieczeństwo

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewna Australijka wybrała się z dziećmi na spacer. Przechadzając się w pobliżu Eskdale, w północno-wschodniej Wiktorii postanowiła zrobić maluchom pamiątkowe zdjęcie. Dopiero po powrocie do domu, przeglądając fotografie, zauważyła, że tuż pod nogami skaczących dzieci czaił się wąż.

Pewnego poniedziałkowego popołudnia mama postanowiła zabrać dwójkę maluchów na przechadzkę wzdłuż rzeki Mitta Mitta. Dzieci radośnie kroczyły leśną ścieżką, trzymając się za dłonie. Zdawałoby się, że nic nie jest w stanie zakłócić sielanki.

"Drobny szczegół", który mógł kosztować dzieci życie

Rozczulona kobieta postanowiła uwiecznić swoje pociechy na fotografii. W tamtej chwili nie podejrzewała, że poza chłopcem i dziewczynką na zdjęciu znajduje się jeszcze jeden "model".

Po pewnym czasie, gdy Australijka wróciła wspomnieniami do radosnych chwil na łonie przyrody, postanowiła dokładnie obejrzeć wykonaną fotografię. Gdy przyjrzała jej się z bliska, omal nie dostała zawału.

Okazuje się, że dopiero po przybliżeniu zdjęcia widać, że tuż obok maluchów znajduje się niebezpieczny wąż. Zszokowana odkryciem kobieta postanowiła zaczerpnąć szczegółowych informacji u internautów oraz ekspertów.

Batman

Pies trafił w fatalnym stanie, ale przeszedł metamorfozę. Aż ciężko uwierzyć oczom

CZYTAJ DALEJ

O krok od tragedii

Zdjęcie zostało opublikowane na mediach społecznościowych i w krótkim czasie zyskało mnóstwo reakcji i udostępnień, aż wreszcie dotarło do grona pasjonatów gadów.

Niezwykłe zjawisko przyciągnęło uwagę Barry'ego Goldsmitha, właściciel Snake Catcher Victoria Australia. Po dokładnym przeanalizowaniu zdjęcia ustalił, że napotkanym w lesie gatunkiem gada była nibykobra siatkowana. Należy ona do najbardziej jadowitych węży na świecie!

Jak widać na zdjęciu, niebezpieczny gad znajdował się zaledwie kilka centymetrów od niczego nieświadomych dzieci. Rozochocone maluchy w każdej chwili mogły przypadkowo nadepnąć na zwierzę i narazić się na atak. Całe szczęście tak się jednak nie stało.

Warto zaznaczyć, że w przypadku natknięcia się na człowieka nibykobra siatkowana zazwyczaj ucieka lub pozostaje w bezruchu i bacznie obserwuje. Wyłącznie prowokacja i wywołanie u niej poczucia zagrożenia skłoniłyby ją do agresji.

- Jak widać węże wcale nie są nadmiernie agresywne, a my ludzie powinniśmy je szanować – napisał Barry Goldsmith i dodał. - Od wielu lat próbuję edukować ludzi na temat węży. To są naprawdę wspaniałe stworzenia, którym należy się szacunek. Proszę, bądźcie dla nich mili.

Zobacz zdjęcie:

Zdjęcie
Nibykobra siatkowana

Źródło: kochamzwierzaki.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >