Swiatzwierzat.pl
Policjant ratujący zwierzęta

policja.gov.pl

Psy porzucone na poboczu drogi. Na ratunek mógł liczyć tylko jeden z nich

24 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pewien policjant z województwa warmińsko-mazurskiego udowodnił, że obowiązek niesienia pomocy nie ogranicza się wyłącznie do służby. Podczas urlopu wypoczynkowego powiadomił kolegów po fachu o zwierzęciu błąkającym się po jezdni. Na poboczu leżał drugi czworonóg, którego niestety nie udało się uratować na czas.

W niedzielę, tj. 22 sierpnia, będący na urlopie wypoczynkowym sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewic z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie zauważył niewielkiego czworonoga przechadzającego się po jezdni.

Jeden z piesków nie zdążył uciec przed samochodem

Funkcjonariusz, który na co dzień wykazuje się empatią oraz wrażliwością sumienia, nie pozostał obojętny na los zwierzęcia. Nie tracąc czasu, niezwłocznie poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego z Nidzicy.

Wkrótce po wpłynięciu zgłoszenia policyjny patrol udał się drogą wojewódzką nr 545 w okolice miejscowości Kozłowo. Na miejscu zastali czarnego kundelka posiadającego obrażenia tylnych łap, do których prawdopodobnie doszło na skutek potrącenia przez samochód.

Niestety, niewielkich rozmiarów psiak nie był jedynym poszkodowanym na drodze. W pobliżu miejsca znalezienia zwierzęcia znajdował się drugi pies. Maluch nie przeżył konfrontacji z rozpędzonym pojazdem. Jego wierny przyjaciel pozostawał przy jego boku.

Zwierzęta zostały wyrzucone na ulicę

Zważając na stan zdrowia czarnego pupila, mundurowi uzgodnili, że niezbędna jest pomoc lekarza weterynarii. Do chwili jego przyjazdu funkcjonariusz będący po służbie pozostawał przy boku kundelka.

Piesek został przypięty do smyczy, którą policjant zwykł ze sobą nosić na wypadek tego typu sytuacji, a następnie zaoferowano mu pojemnik z wodą.

Po tym, jak piesek rasy mieszanej został opatrzony przez weterynarza, trafił do lecznicy dla zwierząt w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy. Dziś znajduje się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Nidzicy pn. „Podaj Łapę”, w którym oczekuje na nowy, odpowiedzialny dom.

- Ktoś, kto porzucił te psy przy drodze, skazał je na śmierć. Jednemu ze znalezionych czworonogów nie da się już pomóc, na szczęście ocalałemu pomocną dłoń podał nasz kolega sierż. szt. Radosław Ben-Rynkiewicz. Brawo Radek - czytamy w oświadczeniu olsztyńskiej policji opublikowanym na Twitterze.

Zobacz zdjęcia:


Źródło: policja.gov.pl

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z namiTagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >