Swiatzwierzat.pl
porzucenie szczeniaka

weibo

Szczeniak porzucony pośrodku ruchliwej ulicy. Nagranie z kamery samochodowej łamie serce

10 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Do chińskich mediów społecznościowych wyciekło nagranie z kamery samochodowej, na którym widać moment porzucenia szczeniaka na środku drogi. Film wstrząsnął internautami, wywołując dyskusję na temat znęcania się nad zwierzętami.

Do zdarzenia doszło w prowincji Guangdong w południowych Chinach. Osoba prowadząca jeden z pojazdów nie miała zamiaru dłużej opiekować się swoim pupilem, ale jednocześnie nie miała zamiaru zaprzątać sobie głowy znalezieniem dla niego godnego opiekuna. Stojąc w korku, zwyczajnie wyrzuciła go na ulicę i zamknęła drzwi.

Kierowca wyrzucił psa z samochodu

Jeden ze świadków porzucenia zwierzęcia postanowił nagłośnić sprawę kierowcy, umieszczając w sieci nagranie z kamerki samochodowej. Film opublikowano 29 czerwca na chińskim odpowiedniku Twittera - Weibo. Pokazuje on, jak kierowca otwiera drzwi samochodu i upuszcza szczeniaka w środku zakorkowanej ulicy.

Kilkunastosekundowy klip przedstawia zachowanie wyraźnie zdezorientowanego i przestraszonego zwierzęcia. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, szczeniak wspina się na tylne łapy, opiera przednie o samochód i ze wszystkich sił próbuje dostać się z powrotem do wnętrza auta.

porzucenie szczeniaka

Po kilku nieudanych próbach widać, jak zwierzak rozgląda się dookoła z niepokojem i próbuje przejść na drugą stronę ulicy. Wkrótce później samochód, z którego wyrzucono czworonoga, odjeżdża. Niestety twarz osoby, która potraktowała swojego psa w tak wyjątkowo bezduszny sposób pozostaje niewidoczna.

Wspomniane nagranie można zobaczyć pod TYM linkiem.

niedźwiedź

Wywieziona w Bieszczady młoda niedźwiedzica już wróciła. Magistrat wydał ostrzeżenie

CZYTAJ DALEJ

Według lokalnej stacji telewizyjnej Guangdong, porzuconym pieskiem zajął się ochroniarz z pobliskiej restauracji. Gdy zobaczył samotnie spacerujące zwierzę, bez wahania ruszył mu na ratunek.

- Wiele samochodów utknęło w korku, a pies biegał tam i z powrotem, szukając swojego właściciela – wyjaśnił mężczyzna o nazwisku Feng. - Uratowałem go, żeby nie potrącił go samochód.

Pan Feng przekazał psa swojemu przyjacielowi, który jest miłośnikiem zwierząt. Nowy opiekun zadbał o to, by pupil został wykąpany, a także kupił dla niego dużo artykułów dla zwierząt.

Pieskie życie chińskich zwierząt

Chociaż porzucanie zwierząt domowych w Chinach jest niezgodne z prawem, kwestia ich humanitarnego traktowania jest przez wielu zwykłych ludzi i władze ignorowana. Poziom świadomości i wiedzy na temat dobrostanu zwierząt nadal wymaga poprawy, co dobitnie ukazuje zjawisko masowego porzucania domowych pupili ze strachu przez zarażeniem koronawirusem.

Chińskie organizacje zajmujące się ochroną praw zwierząt alarmują, że od momentu wybuchu pandemii ilość porzuconych zwierząt wzrosła drastycznie. Szczególnie dotyczy to psów i kotów, które posądzano o rozprzestrzenianie wirusa.

Według Humane Society International, wraz z wybuchem covidowej paniki pojawiały się informacje, jakoby urzędnicy z różnych prowincji i chińskich gmin nakazywali pozbywać się zwierząt domowych. Z nieoficjalnych źródeł wynika, że część urzędników namawiała nawet do uśmiercania zwierząt, by zachować bezpieczeństwo publiczne. 

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: asiaone.com, reuter

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Przywiązał psa do bramy schroniska w śnieżycę. "Możecie być pewni, że nie wróci do tej kreatury"

Czytaj więcej >

Psy

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Czytaj więcej >

Psy

Młoda suczka zakopana żywcem pod Krakowem? Odnaleziono ją podczas robót koparką

Czytaj więcej >

Psy

Nowe przepisy dotyczące zwierząt wkrótce wejdą w życie. Będą spore zmiany

Czytaj więcej >

Psy

Ranny pies czeka pośrodku drogi na śmierć. A kierowcy? Wstrząsające nagranie

Czytaj więcej >
Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >