Swiatzwierzat.pl
Narzędzie zbrodni

Lubelska policja

Lubelskie: 50-latek rzucił siekierą w psa sąsiadki, a potem go dobił. "Żeby się nie męczył"

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W miejscowości Czemierniki (woj. lubelskie) doszło do makabrycznej zbrodni. Policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że sąsiad zabił jej zwierzę siekierą. Jak ustalili funkcjonariusze, po ataku pijackiej furii sprawca ukrył ciało brutalnie skatowanego czworonoga w zaroślach.

Dramatyczna sytuacja rozegrała się w miniony poniedziałek wieczorem. Około godziny 19 do dyżurnego radzyńskiej jednostki dodzwoniła się kobieta informująca o zabójstwie jej pupila.

Mężczyźnie pod wpływem przeszkadzało zachowanie psa sąsiadki. Rzucił się na niego z siekierą

Pod wskazany adres został wysłany patrol. Z relacji właścicielki zamordowanego psa oraz świadków zdarzenia, wynikało, że sprawcą miał być 50-letni sąsiad.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w kotłowni swojego domu zauważył psa, który według niego był niedożywiony. W związku z zaistniałą sytuacją postanowił poczęstować psa kiełbasą. Jak później twierdził, zwierzę pogryzło go podczas karmienia.

Pan Tadeusz i Pitek

Pan Tadeusz i wiewiórka Pitek stali się ogólnoświatową sensacją. Ich przyjaźń podbiła serca internautów

CZYTAJ DALEJ

Chciał oszczędzić psu cierpienia. Dobił go ostrym narzędziem

- Zdenerwowany całą sytuacją 50-latek rzucił siekierą w psa, a następnie jak twierdzi „dobił go, żeby się nie męczył” - przekazuje aspirant Piotr Mucha na stronie radzyńskiej policji.

W trakcie dochodzenia odkryto ciało zabitego zwierzęcia. 50-latek ukrył truchło psa w zaroślach znajdujących się za budynkiem gospodarczym.

Jeszcze tego samego dnia 50-latek został zatrzymany przez policjantów w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Złożył zeznania i przyznał się do winy.

Jak ustalili radzyńscy policjanci, podczas makabrycznego zdarzenia mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Szczegółowe badanie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu.

Zgodnie z zapisami art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt za zabicie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz zdjęcie:

Mężczyzna czekający przed celą

Mężczyzna czekający przed celą

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
Pies

Psy

Tragicznie zaniedbany pies odebrany interwencyjnie. Karygodne, co go spotkało

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >