Swiatzwierzat.pl
pixabay/simpleclipsbyclicks

pixabay/simpleclipsbyclicks

13-latkowie pomogli zatrzymać kobietę, która chciała porzucić psa

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Trzech chłopców w wieku 13 lat nie przeszło obojętnie obok cierpienia zwierząt. Kiedy nastolatkowie zauważyli próbę pozbycia się czworonoga przez pewną kobietę, o zaistniałej sytuacji powiadomili służby. Mundurowi przyjechali na miejsce i odkryli jeszcze jedną skandaliczną rzecz.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 kwietnia przed godziną 18. Na policję zadzwonił jeden z chłopców, mieszkaniec gminy Szczytno informując, że pod jednym ze sklepów przy ul. Warszawskiej kobieta wyrzuciła psa z auta.

Bohaterska postawa

Nastolatkowie przypuszczali, że właścicielka zwierzęcia może być też pod wpływem alkoholu. Nie bez znaczenia jest ten fakt, ponieważ kobieta pod sklep zajechała przecież autem!

- Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 13 lat, którzy powiedzieli policjantom, że od razu zareagowali na zachowanie kobiety i zwrócili jej uwagę. Oburzona pani wysiadła z samochodu i weszła do pobliskiego marketu, pozostawiając psa przy samochodzie - informuje policja.

Kobieta miała być opryskliwa, a także trudno miało być jej utrzymać równowagę. Policjanci odnaleźli ją w sklepie. Okazało się, że byla to 47-letnia mieszkanka Olsztyna.

Właścicielka mercedesa została przebadana alkomatem, a ten wskazał blisko promil alkoholu. Kobieta przyznała się do kierowania autem w stanie nie trzeźwości.

Dziewczynka leży na łóżku

Mama przyłapała dziecko z psem w sypialni. Widząc, jacy są słodcy, nie mogła się złościć

CZYTAJ DALEJ

Piesek trafił do schroniska

47-latka trafiła do celi, zabrano jej prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu miała usłyszeć zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Wyjaśniane są także okoliczności, dlaczego kobieta chciała porzucić zwierzaka.

Pies został zabezpieczony przez strażników miejskich i trafił do schroniska "Cztery Łapy". Jego stan zdrowia nie jest znany, jednak z pewnością otrzyma tam specjalistyczną opiekę.

13-latkowie usłuszeli pochwały od policjanców. Ich postawa zdecydowanie jest godna naśladowania!

Przypomninamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem, a jest nim także porzucenie go grozi odpowiedzialność karna. Kobieta może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >