Swiatzwierzat.pl
pixabay/simpleclipsbyclicks

pixabay/simpleclipsbyclicks

13-latkowie pomogli zatrzymać kobietę, która chciała porzucić psa

22 Lipca 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Trzech chłopców w wieku 13 lat nie przeszło obojętnie obok cierpienia zwierząt. Kiedy nastolatkowie zauważyli próbę pozbycia się czworonoga przez pewną kobietę, o zaistniałej sytuacji powiadomili służby. Mundurowi przyjechali na miejsce i odkryli jeszcze jedną skandaliczną rzecz.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 kwietnia przed godziną 18. Na policję zadzwonił jeden z chłopców, mieszkaniec gminy Szczytno informując, że pod jednym ze sklepów przy ul. Warszawskiej kobieta wyrzuciła psa z auta.

Bohaterska postawa

Nastolatkowie przypuszczali, że właścicielka zwierzęcia może być też pod wpływem alkoholu. Nie bez znaczenia jest ten fakt, ponieważ kobieta pod sklep zajechała przecież autem!

- Na miejscu interwencji funkcjonariusze zastali trzech chłopców w wieku 13 lat, którzy powiedzieli policjantom, że od razu zareagowali na zachowanie kobiety i zwrócili jej uwagę. Oburzona pani wysiadła z samochodu i weszła do pobliskiego marketu, pozostawiając psa przy samochodzie - informuje policja.

Kobieta miała być opryskliwa, a także trudno miało być jej utrzymać równowagę. Policjanci odnaleźli ją w sklepie. Okazało się, że byla to 47-letnia mieszkanka Olsztyna.

Właścicielka mercedesa została przebadana alkomatem, a ten wskazał blisko promil alkoholu. Kobieta przyznała się do kierowania autem w stanie nie trzeźwości.

Dziewczynka leży na łóżku

Mama przyłapała dziecko z psem w sypialni. Widząc, jacy są słodcy, nie mogła się złościć

CZYTAJ DALEJ

Piesek trafił do schroniska

47-latka trafiła do celi, zabrano jej prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu miała usłyszeć zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Wyjaśniane są także okoliczności, dlaczego kobieta chciała porzucić zwierzaka.

Pies został zabezpieczony przez strażników miejskich i trafił do schroniska "Cztery Łapy". Jego stan zdrowia nie jest znany, jednak z pewnością otrzyma tam specjalistyczną opiekę.

13-latkowie usłuszeli pochwały od policjanców. Ich postawa zdecydowanie jest godna naśladowania!

Przypomninamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem, a jest nim także porzucenie go grozi odpowiedzialność karna. Kobieta może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami! 

Tagi:

Monika KrupskaAutor

Redaktor prowadzą swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >