Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Lis, który uwielbia być przytulany. Nagranie rozczuli każdego
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 12.10.2021 02:00

Lis, który uwielbia być przytulany. Nagranie rozczuli każdego

Lis i jego opiekun
youtube/Puki Cat

W sieci krąży pewne nagranie przedstawiające niezwykłą relację pomiędzy lisem oraz starszym mężczyzną. Jak wynika z tytułu wideo, dzikie zwierzę zostało uratowane przez człowieka. Czy wychowanie w domowych warunkach wpłynęło na jego zachowanie? Przekonajmy się!

Jeśli uważasz, że przyjaźń pomiędzy dzikimi zwierzętami a ludźmi jest niemożliwa, mamy nadzieję, że po obejrzeniu poruszającego filmiku o bezgranicznej wdzięczności za ratunek zmienisz danie. Poznaj liska o imieniu Don!

Pomylił lisa z psem

Rudy lis nazywany Don został znaleziony przez mężczyznę z filmu, gdy był jeszcze dzieckiem. Wówczas znajdował się przy drodze i pilnie potrzebował bliskości mamy.

Początkowo mężczyzna myślał, że samotnie błąkającego zwierzę jest psem, dlatego bez chwili zastanowienia zabrał je do pobliskiego schroniska. Dopiero na miejscu lekarze weterynarii wyprowadzili go z błędu.

Pracownicy schroniska byli przekonani, że malutki lisek nie był wystarczająco samodzielny, aby przetrwać w pojedynkę. W trosce o jego bezpieczeństwo pozwolili mu pozostać w ośrodku. W konsekwencji Don dorastał w towarzystwie zupełnie innego gatunku zwierząt i przestał być lękliwym dzikuskiem.

Chociaż po osiągnięciu dorosłości dzikie zwierzęta zazwyczaj są wypuszczane z powrotem na wolność, w przypadku Dona podjęcie decyzji nie było łatwe.

Chociaż jego miejsce było w lesie, na łąkach i polach, lisek został udomowiony i wychowany z psami, dlatego na pewno nie odnalazły się poza murami schroniska. Nie chcąc ryzykować, Don stał się stałym podopiecznym wolontariuszy.

Prawdziwa miłość

Kiedy Don był już nieco starszy, w schronisku pojawił się wyjątkowy gość. Mężczyzna, który uratował go w okresie dzieciństwa, złożył mu niezapowiedzianą wizytę.

Czy po tak długim czasie zwierzak wciąż go pamiętał? Oczywiście, że tak! Gdy tylko doszło do ponownego spotkania, zamiast go zaatakować, lisek czule wskoczył w ramiona swojego wybawcy i dał się pogłaskać po brzuszku. Co za przepiękny widok!

Bez wątpienia Don i jego opiekun są najlepszymi kumplami pod słońcem. Życzymy im wielu radosnych chwil razem!

Zobacz nagranie:

Źródło: planetapolska.com, rtvbn.com

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!