Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Suczka, która straciła własne potomstwo, adoptowała osierocone szczeniaki. „To cud"
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 11.10.2021 02:00

Suczka, która straciła własne potomstwo, adoptowała osierocone szczeniaki. „To cud"

Suczka
facebook/Secondhand Hounds

Suczka, która trafiła do schroniska Secondhand Hounds w Stanach Zjednoczonych, wydała na świat martwe szczenięta. Rozpacz nie trwała jednak długo. Tydzień później zdarzył się najprawdziwszy cud.

Nieprawdopodobna historia rozegrała się jesienią 2019 roku w stanie Minnesota. Wówczas suczka rasy chihuahua trafiła pod opiekę wolontariuszy w fatalnym stanie psychicznym.

Dramatyczny finał porodu

Kilka dni wcześniej suczka o imieniu Rosa straciła wszystkie swoje szczenięta. Chociaż zwierzę nie rozumiało, co się stało i ze wszystkich sił próbowało ogrzać maleństwa, licząc na jakąkolwiek oznakę życia, było już niestety za późno.

Zrozpaczona psinka nie potrafiła się otrząsnąć po stracie. Jednakże tydzień po porodzie, a dokładniej w środowy poranek, wolontariusze odebrali telefon, który odmienił smutne życie Rosy.

Jak się okazało, ratownicy przyjęli piątkę dwutygodniowych szczeniąt, których mama zmarła z powodu napadu padaczkowego. Osierocone maleństwa pilnie potrzebowały opieki i bliskości z mamą, dlatego postanowiono przedstawić je suczce w żałobie.

Suczka zaakceptowała osierocone szczenięta

Założycielka i dyrektorka wykonawcza Secondhand Hounds, Rachel Mairose, wyznała, że Rosa momentalnie odnalazła się w roli psiej mamy. Odkąd szczenięta zawitały w jej życiu, chroni je niczym swoje własne potomstwo i „nigdy nie opuszcza ich boku”.

- Przez cały czas była po prostu niesamowitą mamą i ma teraz swoją małą rodzinę – wyjaśniła Mairose. - Myślę, że potrzebowali siebie nawzajem w równym stopniu.

Sami zobaczcie, jak czworonożna rodzinka pięknie prezentuje się na wspólnych zdjęciach. Poniższe fotografie dobitnie ukazują, że matczyna miłość nie zna granic i nie kończy się na naszym gatunku.

Zobacz zdjęcie:

Źródło: wamiz.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!