Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Lew niemal zlał się z otoczeniem, by upolować swoją ofiarę. Spróbuj znaleźć go na zdjęciu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 12.08.2023 16:01

Lew niemal zlał się z otoczeniem, by upolować swoją ofiarę. Spróbuj znaleźć go na zdjęciu

Sawanna
Sawanna, źródło: youtube.com/@FiveZeroSafaris

Zwierzęta to niekwestionowani mistrzowie kamuflażu. Domowe koty potrafią ukryć się na tyle skutecznie, że wielu właścicieli regularnie zastanawia się, czy ich pupil, aby na pewno nie uciekł z mieszkania. Jak się okazuje, dzikie zwierzęta mają opanowaną tę sztukę na jeszcze wyższym poziomie. Drapieżniki podczas polowania potrafią dosłownie wtopić się w otoczenie. Wiele z nich robi to tak dobrze, że większość ludzi nie jest w stanie ich zlokalizować. Jak myślisz, czy Tobie uda znaleźć się dzikiego kota ukrywającego się na sawannie? Mnóstwo osób nie wierzy w to, że na zdjęciu rzeczywiście jest lew.

Zwierzęta to mistrzowie kamuflażu

Zwierzęta to niekwestionowani mistrzowie kamuflażu. Każdego dnia mają okazję przekonać się o tym właściciele różnych gatunków. Jednak za liderów w tej dziedzinie uznawane są koty. Nic dziwnego ich spryt oraz gibkość sprawia, że są w stanie wcisnąć się nawet w najmniejsze szczeliny

Okazuje się jednak, że dzikie zwierzęta potrafią dosłownie wtopić się w otoczenie. To coś, co na co dzień praktykują nie tylko roślinożercy, ale również drapieżniki. Od skutecznego kamuflażu w dużej mierze zależy, czy uda im się upolować coś do jedzenia, czy nie. 

Zaskakująca bójka w lesie na Podkarpaciu, wszystko się nagrało. "Stracie tytanów"

Znalezienie lwa na sawannie to ogromne wyzwanie

Przygotowaliśmy dzisiaj dla ciebie prawdziwe wyzwanie. Na zdjęciu widocznym poniżej ukrywa się lew. To osobnik żyjący w środowisku naturalnym. Możesz na własne oczy przekonać się, jak ogromnym wyzwaniem dla potencjalnych ofiar lwów jest zauważenie drapieżnika, zanim będzie za późno.

Wytęż wzrok i postaraj się zlokalizować lwa. To zadanie, które przerosło wielu internautów. Jesteśmy ciekawi, ilu z naszych czytelników jest w stanie rozwiązać tę zagadkę. Okazuje się, że łamigłówki przygotowane przez naturę, są najtrudniejsze. Do dzieła!

hgfdxv.jpg

Nawet z podpowiedzią ciężko znaleźć ukrytego drapieżnika

I jak? Udało Ci się znaleźć przyczajonego drapieżnika? Jeżeli nie, to się nie przejmuj! Wiele osób ma z tym problem.

Poniżej w filmiku znajduje się podpowiedź, ale nawet z nią ciężko zorientować się, że sylwetka widoczna na zdjęciu rzeczywiście należy do lwa. Nie poddawaj się jednak zbyt szybko. Wytęż wzrok, a w końcu zobaczysz dzikiego kota odwróconego łbem w lewą stronę fotografii. Najlepiej widoczny jest jego kark (po lewej stronie drzewka) oraz zad (po prawej stronie drzewka). 

źródło: youtube/FiveZeroSafaris