Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.05.2023 17:22

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami

Znajdź kota
twitter/katehinds

Miłośnicy zwierząt wprost uwielbiają zagadki i łamigłówki z pupilami w roli głównej. Tym razem kot ukrył się na półce z książkami i jest tak dobrze ukryty na zdjęciu, że większość osób nie potrafi go znaleźć. Ta zagadka idealnie sprawdzi Twój wzrok. Jak szybko poradzisz sobie z tym wyzwaniem?

Zdjęcia ukrytych kotów krążące w sieciach społecznościowych nie przestają zadziwiać milionów internautów z całego świata. Wszyscy wiemy, że te zwierzęta uwielbiają się chować w najbardziej nieoczywistych miejscach, a ich znalezienie może kosztować właściciela sporo cierpliwości i dużo nerwów. 

Kot ukrył się na półce z książkami. Choć wiele osób wytęża wzrok, nie jest w stanie go znaleźć

Tym razem rzucamy wyzwanie wszystkim tym, którzy potrzebują chwilę przerwy od pracy czy codziennych obowiązków bądź też pragną pobudzić swoje szare komórki do działania.

Kate Hinds, redaktorka naczelna amerykańskiej stacji radiowej WNYC, przyłączyła się do trendu na Twitterze, publikując zdjęcie przedstawiające regał wypełniony książkami, doniczkami z kwiatami czy dekoracjami wnętrz w postaci globusów i kałamarzy na pióra. Nie zabrakło też telewizora, który znajduje się na jednej ze środkowych półek. 

Okazuje się, że mruczek postanowił pobawić się ze swoją panią w chowanego i wybrał mebel pełne książek i bibelotów za swoją kryjówkę. W tym wypadku zadanie wydaje się być banalnie proste: po prostu znajdź kota na fotografii. 

Zwierzątko niewiele większe od liścia spało na leśnej ściółce. Nie wiedziała, czym jest, dopóki nie podniosło łebka

Gdzie jest kotek? Znajdź go w 10 sekund

Jak już wspomnieliśmy, Twoim zadaniem jest znalezienie kotka na regale z książkami. Ostrzegamy, że nawet najbardziej doświadczonemu obserwatorowi trudno jest od razu dostrzec jego kryjówki. Radzimy, aby w spokoju przypatrzyć się temu, co jest na zdjęciu i kawałek po kawałeczku analizować jego ukryte elementy.

I jak? Czy udało się odnaleźć mruczka? Dla wszystkich osób, które potrzebują małej pomocy, mamy podpowiedź: skup się na centralnym miejscu kadru. Jeśli mimo tej sugestii wciąż nie możesz znaleźć kotka na regale z książkami, odsyłamy do rozwiązania zamieszczonego poniżej.

Rozwiązanie zagadki

Ile czasu zajęło Ci znalezienie mruczka? Koniecznie daj znać w komentarzu! A dla tych, którzy chcieliby się sprawdzić w podobnych zagadkach, mamy dobrą wiadomość: znajdziesz ich u nas znacznie więcej! Spróbuj swoich sił w kolejnym wyzwaniu: Dwa kotki ukryły się na zdjęciu. Czy jesteś w stanie je odnaleźć?

Źródło: twitter/katehinds

Tagi: Kot Zagadki
Przyszła do kliniki dla zwierząt i rzuciła pojemnikiem po kebabie na ladę. Personel zamarł, gdy uniósł wieko
Pudełko po jedzeniu
Smutnego odkrycia dokonano w jednej z paryskich klinik weterynaryjnych. W recepcji „La patte de l'espoir” pojawiła się kobieta trzymająca pojemnik do dań na wynos, po czym rzuciła tackę na ladę i wyszła. W opakowaniu znajdowało się kocię, którego waga nie przekraczała 100 gram. Zwierzątko najprawdopodobniej dopiero co przyszło na świat.Wiele osób cieszy się z posiadania niewysterylizowanej kotki i perspektywy posiadania kociej gromadki. Nie ma co się oszukiwać: kocięta są urocze. Rzeczywistość jest jednak brutalna, a co roku wiosną i wczesnym latem setki kociąt umiera na ulicach bądź zasila grono podopiecznych już i tak przepełnionych schronisk. 
Czytaj dalej
Takiego unikatu jeszcze nie widzieliśmy, istna perełka. Za niezwykłą urodę przyszło mu zapłacić wysoką cenę
Kolczatka australijska
W stanie Nowa Południowa Walia zaobserwowano albinotyczną odmianę kolczatki australijskiej. “Widziałem setki kolczatek, ale nigdy nie widziałem białego osobnika. To było coś niesamowitego” - emocjonują się mieszkańcy Bathurst, którzy jako pierwsi dostrzegli rzadkie stworzenie. Ze względu na wyróżniające cechy wyglądu, zwierzętom-albinosom nie jest łatwo przeżyć w dziczy.Mieszkaniec Australii, Geoff Hadley, natknął się na kolczatkę-albinosa na lokalnej drodze. Mężczyzna pomógł zwierzęciu przejść bezpiecznie przez ulicę. Na początku myślał, że zostało potrącone przez samochód, ponieważ nie było w stanie chodzić. 
Czytaj dalej