Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Zaskakująca bójka w lesie na Podkarpaciu, wszystko się nagrało. "Stracie tytanów"
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 11.08.2023 14:39

Zaskakująca bójka w lesie na Podkarpaciu, wszystko się nagrało. "Stracie tytanów"

Walka żubrów
Walka żubrów, źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe

Zwłaszcza w sezonie, w którym zaczynają pojawiać się w lasach grzyby, wybiera się tam wielu zapalonych zbieraczy. Nie można zapominać, że to również ważny okres w życiu mieszkańców lasów. Niektóre zwierzęta szykują się do poszukiwań potencjalnych partnerów. Jak się okazuje, można natknąć się tam na bójkę, którą internauci zgodnie okrzyknęli starciem tytanów. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Użytkownicy sieci są zachwyceni i chętnie komentują widowisko, które przygotowała natura.

Polska to kraj w którym żyje najwięcej żubrów na świecie

Polska to kraj, w którym żyje wiele niesamowitych zwierząt. Wiele z nich jest pod ścisłą ochroną, a spotkania z najbardziej interesującymi gatunkami należą do prawdziwych rzadkości. Ku uciesze wielbicieli przyrody, wielu szczęśliwców z chęcią nagrywa niecodzienne widoki podczas wędrówek na łonie przyrody. Ostatnio w mediach społecznościowych pojawiło się wyjątkowe nagranie. Dwa dorosłe żubry zostały przyłapane na walce o terytorium.

Żubry to jedne z największych zwierząt, które można spotkać w Polsce. Co więcej, w naszym kraju żyje najwięcej przedstawicieli tego gatunku. Według oficjalnych danych, w 2021 roku na wolności w Polsce żyło ponad 2000 żubrów, co stanowi około 25% światowej populacji tych zwierząt. Pomimo tego, spotkania z tymi olbrzymami należą do rzadkości. 

Żubry preferują tereny, na których zazwyczaj nie pojawiają się ludzie. Zdarza się, że jakiś osobnik wejdzie na drogę lub do miasta, ale są to raczej wyjątki od reguły. Dlatego każde nagranie tych majestatycznych zwierząt jest czymś cennym. Od kilku dni w sieci krąży filmik, na którym można podziwiać nie jednego, a dwa żubry. W dodatku w trakcie walki o terytorium.

sdfghjhgf.jpg
Źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe
Poszedł na grzyby, a znalazł reklamówkę szczeniąt jeszcze z pępowiną. "Miały zdychać w męczarniach"

Internauci z przyjemnością oglądają natrualny spektakl

Film został określony walką dwóch tytanów. Jak najbardziej zgadzamy się z tym określeniem, gabaryty dorosłych samców żubrów robią ogromne wrażenie. Wielu internautów z przyjemnością wypowiedziała się na temat wyjątkowych scen:

  • “Walka o teren, tak się domyślam. Król jednak zwyciężył, młody musi poczekać, dostał niezłą lekcję. Śliczny filmik, gratuluję”;
  • "Dwa mocarne, potężne żubry, ależ one z ogromną siłą walczą w tej wzajemnej przepychance na zielonej łące. Oglądałam w dużym napięciu i czekałam, który z nich odpuści (…). Fantastyczny filmik";
  • "Mierzą siłę przez zapasy. Zawsze jeden jest pokonany i musi odejść ze spuszczoną głową. Król stanął dumny na polanie. Super filmik";
  • “Dwa olbrzymy w walce o dominację. Starszy i doświadczony zwycięża. Młody ratuje się ucieczką. Piękny filmik”.
dfghjky.jpg
Król może być tylko jeden, źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe

To filmik, który powinien zobaczyć każdy

Pracownicy Nadleśnictwa Baligród na swoich mediach społecznościowych udostępnili filmik, który w ciągu kilkunastu godzin obejrzało dziesięć tysięcy osób. Nic dziwnego. Na nagraniu uwieczniono dwa walczące żubry. To widok, który niewiele osób miało okazję doświadczyć na żywo. 

Komentarz do nagrania jest krótki, nie potrzeba wielu słów, niesamowita scena broni się sama: “Bywa, że dwa żubry zewrą się łbami na łące”.

Zobacz, jakich niesamowitych scen można doświadczyć podczas eksploracji polskich terenów. Podziel się swoimi wrażeniami z innym!

Źródło: facebook.com/NadlesnictwoBaligrodLasyPanstwowe