Swiatzwierzat.pl
Sarna

Nadleśnictwo Sławno

Leśniczy obronili sarnę przed agresywnymi psami. Teraz kierują pilny apel do właścicieli

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Leśniczy wraz z podleśniczym podczas przemieszczania się autem między enklawami leśnymi leśnictwa Jarosławiec (Nadleśnictwo Sławno) dostrzegli na polu sarnę. Zwierzę leżało na ziemi, a wokół niej biegały dwa psy próbujące ją zagryźć.

zdecydowanie miała "szczęście w nieszczęściu". Leśniczy znaleźli ją we właściwym miejscu i o właściwym czasie.

Ranna sarna w tarapatach

Dzięki błyskawicznie przeprowadzonej akcji ratunkowej leśniczemu i podleśniczemu udało się odpędzić agresywne psy. Rany odniesione wskutek ataku były powierzchowne i znikome.

Na nagraniu dokumentującym interwencję, które zostało opublikowane na stronie Nadleśnictwa Sławno, widać, że zraniona i wystraszona sarna doznała ciężkiego szoku. Leśniczy objęli zwierzę opieką.

Przez najbliższe kilka dni mieszkaniec lasu był poddawany obserwacji. Pozwolono mu na spokojne zregenerowanie sił, a kiedy stan jego zdrowia uległ poprawie zwrócono mu wolność.

Kotka

Kotka Gracie jest jedyna w swoim rodzaju. Urodziła się "wilkołakiem"

CZYTAJ DALEJ

Apel do opiekunów zwierząt domowych

- Apelujemy do właścicieli psów, aby z pełną świadomością wzięli odpowiedzialność za nadzór nad swoimi czworonogami! Jak widać w przydomowych pupilach, potrafi obudzić się pierwotny instynkt, który może spowodować stratę w otaczającej nas przyrodzie - przekazuje Nadleśnictwo Sławno.

O podobnym przypadku agresji ze strony czworonogów na dziko żyjące zwierzęta informowaliśmy przed dwoma tygodniami. W drugi dzień Majówki ofiarą psów stała się malutka sarenka.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów drogówki zwierzę w ostatniej chwili udało się uratować przed rozszarpaniem żywcem. W dalszym ciągu nie wiadomo, czy agresywne psy uciekły z prywatnej posesji, czy też były bezpańskie.

Biorąc pod uwagę okoliczności ataków, przyłączamy się do apelu leśniczych i przypominamy, że na właścicielu zwierzęcia spoczywa pełna odpowiedzialność za wyrządzone przez niego szkody. Nieroztropność i nieposzanowanie prawa może nas kosztować dużo więcej, niż mandat.

Zobacz nagranie:

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >