Swiatzwierzat.pl
Pies w aucie

Unsplash/Jonathan Cooper

Kobieta zamknęła psa w samochodzie i poszła do lekarza. Teraz zapłaci wysoki mandat

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Funkcjonariusz policji w asyście strażnika miejskiego ruszył na ratunek psu pozostawionemu w nagrzanym samochodzie. Ledwo oddychające zwierzę spędziło w pojeździe kilkanaście minut, podczas gdy jego właścicielka odbywała wizytę u lekarza.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w centrum Białegostoku. Dyżurny lokalnej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zwierzęcia zamkniętego wewnątrz pojazdu, którego skomlenie zaniepokoiło przechodniów.

Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol. Po przybyciu pod wskazany adres okazało się, że samochód stał zaparkowany w pełnym słońcu, podczas gdy na zewnątrz panował upał.

Mundurowi szukali kontaktu z właścicielem samochodu, jednak ani w miejscu zamieszkania, ani w pobliżu nie mogli go znaleźć. 

W pewnym momencie pies, który dyszał już ostatkiem sił, osunął się na podłogę i przestał reagować. Interweniujące służby postanowiły nie czekać ani chwili dłużej. Policjant złapał za pałkę i wybił nią boczną szybę.

Zwierzę natychmiast zostało wyciągnięte z rozgrzanego pojazdu, a następnie funkcjonariusze podali mu wodę. Pies był tak spragniony i wycieńczony, że z wyraźną wdzięcznością przyjął zaoferowaną mu pomoc.

Straż Miejska

Kaczątka wpadły do studzienki kanalizacyjnej. Na miejscu interweniowali strażnicy miejscy

CZYTAJ DALEJ

Właścicielka próbowała się usprawiedliwiać

Właścicielka psa wróciła do samochodu dopiero po kilkunastu minutach. Tłumaczyła, że zostawiła zwierzę w aucie, ponieważ nie mogła zabrać go ze sobą na wizytę u lekarza.

Na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego nie było jej przy pupilu przez blisko dwie godziny, kobieta stwierdziła, że przedłużyła jej się zaplanowana wizyta. Policjanci prowadzą teraz śledztwo w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia.

W związku z opisaną sytuacją pragniemy przypomnieć, że za zaniedbanie zwierzęcia grozi wysoki mandat. Pozostawienie czworonoga w zamkniętym aucie na parkingu bez dostępu do świeżego powietrza wiąże się z karą finansową w wysokości nawet 500 zł.

Pamiętajcie także o obywatelskim obowiązku. W uzasadnionych przepadkach przechodnie mają prawo zareagować i zbić szybę w celu ratowania czworonoga.

Zobacz zdjęcie:

Pies uratowany z nagrzanego samochodu

Pies uratowany z nagrzanego samochodu

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >