Swiatzwierzat.pl
Pies na zakupach

unsplash/Anna Elizabeth

Zielone światło dla zakupów ze zwierzakiem. Nowe przepisy w kilkunastu centrach handlowych

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Wybierasz się z psem do galerii handlowej, ale obawiasz się, że ochrona nie pozwoli Ci wprowadzić go do środka? Odtąd Twój pupil nie będzie musiał czekać na Ciebie przed sklepem. Właśnie zniesiono zakaz wprowadzania zwierząt do niektórych obiektów handlowych w Polsce. W centrach handlowych należących do EPP czworonogi są mile widziane.

Niejeden z nas natknął się na zakaz wprowadzania psów na teren sklepów, punktów usługowych, czy galerii handlowych. W przeciwieństwie do wielu krajów na Zachodzie, w Polsce zwierzak na zakupach wciąż wywołuje kontrowersje. Na szczęście niektórzy przedsiębiorcy i najemny lokali liczą się ze zdaniem właścicieli zwierząt domowych i umożliwiają robienie zakupów czy zjedzenie posiłku razem z pupilem.

Galerie handlowe przyjazne czworonogom

W związku z ogólnopolskim Dniem Praw Zwierząt, który wypada 22 maja, spółka inwestycyjna EPP, będąca największym właścicielem centrów handlowych zlokalizowanych w Polsce, wprowadza nowe zasady. Klienci obiektów handlowych mogą od teraz bezproblemowo zabrać ze sobą pupila na zakupy.

Jak uzasadnia Urszula Matej-Bil, dyrektor komunikacji EPP, zmiany w przepisach są odpowiedzią na potrzeby właścicieli zwierząt domowych, którzy nie mogą zostawić swojego pupila w domu lub nie chcą, aby na nich czekał na zewnątrz lub w nieprzygotowanym do tego miejscu, gdy odwiedzają nasze obiekty.

- Dajemy im możliwość wprowadzania swoich pupili do centrów handlowych pod warunkiem stosowania się do zasad zawartych w regulaminach centrów oraz zadbania o komfort i bezpieczeństwo zwierząt oraz innych odwiedzających. Chcemy, aby nasze obiekty handlowe były nowoczesnymi miejscami, opowiadającymi na potrzeby szerokiego grona klientów, także tych, którzy chcą je odwiedzić ze swoimi zwierzakami – podaje portal propertynews.pl.

Pies

Warszawiacy ostrzegają przed trucicielami psów. Powstała specjalna mapa zagrożeń

CZYTAJ DALEJ

W regulaminie wprowadzania psów na teren galerii handlowej istnieje zapis mówiący o tym, że zwierzę musi znajdować się przez cały czas pod opieką właściciela. Opiekunowie ponoszą pełną odpowiedzialność za zachowanie swoich pupili i są zobligowania do sprzątania po nich.

Ponadto, pies na czas zakupów powinien być zaopatrzony w kaganiec oraz smycz i trzymany na bezpieczną odległość od innych osób. Mniejsze zwierzęta muszą być noszone w specjalnym pojemniku, torbie lub transporterze. 

Gdzie można wejść z pupilem?

Model "pet-friendly" obowiązuje w kilkunastu placówkach należących do EPP. Poniżej znajduje się pełna lista obiektów handlowych:

 • Galeria Młociny

 • Galeria Echo

 • Galaxy Szczecin

 • Pasaż Grunwaldzki

 • King Cross Marcelin

 • Galeria Amber

 • Galeria Sudecka

 • Outlet Park

 • Park Handlowy Zakopianka

 • Wzorcownia

 • Galeria Solna

 • Galeria Twierdza Kłodzko

 • Galeria Twierdza

 • Galeria Olimpia

 • Galeria Veneda

 • Centrum Echo Przemyśl

 • Galeria Tęcza

Jeśli nie mamy pewności, czy dana część wspólna, strefa restauracyjna, sklep bądź salon wyrażają zgodę na wizyty zwierzaków, należy rozejrzeć się za specjalnymi oznaczeniami.

W przestrzeni centrów handlowych rozwieszono plakaty dla klientów informujące o możliwości odwiedzin ze zwierzętami. Specjalna naklejka w postaci infografika łapki wraz z informacją "Zwierzaki mile widziane” umieszczane są na witrynach sklepowych.

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

motor

Aktualności

Mężczyzna ciągnął psa za motorem, interweniowali świadkowie. Sprawa przybrała jednak nieoczekiwany obrót

Czytaj więcej >
dinozaur

Aktualności

Internet oszalał na punkcie dziwnego nagrania. Mieszkanka Florydy nie ma wątpliwości: "To był dinozaur"

Czytaj więcej >
motory

Aktualności

Muskuły, brody, grzmiące silniki i wielkie serca. Ruszył coroczny rajd charytatywny dla zwierząt

Czytaj więcej >

Aktualności

Potrącił psa i nawet się nie zatrzymał. Internauci wzięli sprawy z swoje ręce, czy pozostanie bezkarny?

Czytaj więcej >

Aktualności

Tragiczny finał wizyty u psiego fryzjera. Suczka odeszła w męczarniach, zatrważające szczegóły

Czytaj więcej >
smutek

Aktualności

Odszedł wierny przyjaciel prezydenta USA Joe Bidena. Biały Dom wydał wzruszające oświadczenie

Czytaj więcej >