Swiatzwierzat.pl
Wilczki

facebook/lasy państwowe

Leśniczy na długo nie zapomni tej chwili. Natknął się na rodzinę wilków, wszystko się nagrało

14 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Ostatnio w mediach społecznościowych pojawił się niezwykły film, na którym uchwycono codzienność dzikich zwierząt zamieszkujących Nadleśnictwo Lutówko. Leśnikowi udało się spotkać wilczą rodzinę, która wybrała się na spacer. Na widok małych wilczków nietrudno o zachwyt.

Choć wilki należą do jednych z najniebezpieczniejszych zwierząt w Europie, ich widok w naturalnym środowisku najczęściej wywołuje u nas pozytywne emocje. Zakładając oczywiście, że nie stajemy z drapieżnikiem oko w oko.

Rozbrykane szczenięta wilków przyłapane przez kamerę

Nadleśnictwo Lutówko, które regularnie prezentuje relacje z leśnej codzienności, ostatnio zamieściło kadr, który skradł serca miłośników przyrody. Podczas rutynowego patrolu jeden z leśników natknął się na samicę wilka wraz z gromadkę szczeniąt. Bez chwili zawahania postanowił udokumentować na filmie wesołe towarzystwo.

Widzimy na nim, jak rozbawione maluchy goniły się nawzajem, urządzając sobie zabawy pośrodku leśnej ścieżki, a przy tym wydawały się być absolutnie nieprzejęte obecnością człowieka.

- Wadera - matka młodych była w okolicy, ale nie pozwoliła na udostępnianie swojego wizerunku - podpisano nagranie zamieszczone na Facebooku.

Pies podnosi łapę

Dlaczego pies podnosi przednią łapę? Poznaj 4 możliwe powody

CZYTAJ DALEJ

"Wilki czują się u nas coraz lepiej"

Nie od dziś wiadomo, że w województwie kujawsko-pomorskim bytują na stałe wilki. Obecność tych zwierząt nie jest przypadkowa. Eksperci wyjaśniają, że jeden ze starych szlaków migracyjnych wiódł pradoliną Wisły, poprzez Bory Nadnoteckie i Bory Tucholskie. 

W ostatnim czasie odnotowuje się wzrost populacji wilków zarówno w regionie, jak i całym kraju, co wyraźnie cieszy osoby zaangażowane w ochronę ich naturalnego środowiska.

- Wilki są spotykane w naszej okolicy już od kilku lat, ale w ostatnim czasie spotkania z tymi zwierzętami są coraz częściej notowane - podkreślił Łukasz Gwiździel, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Lutówko, cytowany przez TVN24.

Leśnicy podkreślają, że wilki generalnie unikają kontaktu z ludźmi, dlatego w podglądaniu dzikich stworzeń pomagają „fotopułapki”, rozmieszczone na trasach wędrówek zwierząt.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: Lasy Państwowe

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Niedźwiedzica zawstydziła niejedną influencerkę. Zrobiła sobie 400 selfie

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Chłopiec chciał nakarmić żyrafę. Zwierzę nie zamierzało puścić. Rodzice dostali srogą nauczkę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Usłyszała skomlenie dobiegające z ogrodu. W krzakach baribal mościł się do snu zimowego

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pijana kobieta weszła na wybieg dla lwa w rosyjskim zoo. Zwierzę podbiegło i chwyciło ją za kończynę

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pani Anna dostrzegła przemykającego po plaży rysia. Wpadł przelotnie czy zadomowi się na stałe?

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Śmiertelny wypadek w ubojni trzody chlewnej. Świnia "obudziła się i zaatakowała"

Czytaj więcej >