Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Znalazła kociaka brudnego od stóp do głów. Nagranie z pierwszej kąpieli chwyta za serce
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 12.08.2022 17:08

Znalazła kociaka brudnego od stóp do głów. Nagranie z pierwszej kąpieli chwyta za serce

Kotek w kąpieli
tiktok/heidiwranglescats

Kto powiedział, że każdy kot musi bać się wody? Heidi Wrangles zajmuje się ratowaniem kociąt i na swoim profilu na TikToku pokazuje, że kąpiel może być dla nich przyjemnym doznaniem. Nagranie z udziałem małego Julio rozbiło bank, zdobywając ponad 50 milionów wyświetleń!

Koty nie lubią wody – to wniosek, który bez trudu wyciągniemy, oglądając filmy w Internecie bądź próbując samodzielnie wykąpać naszego pupila. Są jednak pewne wyjątki. Okazuje się, że przyzwyczajanie pupila od małego do kontaktu z wodą wcale nie musi skutkować traumą i podrapanymi rękoma.

Nagrała pierwszą kąpiel słodkiego kociątka

Heidi Wrangles to wolontariuszka z Nowego Jorku, która na co dzień zajmuje się ratowaniem kociąt i szukaniem dla nich właścicieli. Młoda Amerykanka chętnie dzieli się filmikami i zdjęciami swoich podopiecznych z obserwatorami na Tiktoku. Ostatnimi czasy jeden z mruczków do adopcji skradł serca zawrotnej liczby użytkowników platformy.

Jak dowiadujemy się z viralowego filmu, biało-czarny kotek imieniem Julio został znaleziony w składziku przy parkingu. Kilkutygodniowy samiec był umorusany i zapchlony, dlatego zanim dostałby szansę trafić do stałego domu, musiał odbyć dokładną kąpiel. Heidi pokazała, jak kotek dzielnie zniósł swój pierwszy zabieg pielęgnacyjny. Julio został włożony do niewielkich rozmiarów garnuszka z ciepłą wodą i pianą, po czym opiekunka kolistymi ruchami masowała jego ciałko, jednocześnie oczyszczając futerko ze wszelkich pasożytów i zanieczyszczeń. Wkrótce spłukała szampon pod bieżącą wodą i osuszyła kotka przy pomocy ręcznika.

Chociaż z początku Julio wydawał się nieco przestraszony, to jak na małego zucha przystało świetnie poradził sobie z tym zadaniem. Jesteśmy pod wrażeniem, że przez całą kąpiel nawet nie pisnął! Po wszystkim jego starania oczywiście zostały wynagrodzone miską pełną jedzenia i drapaniem za uchem.

@heidiwranglescats Bath time with Julio ❤️ #fyp #catrescue #kittenrescue #kittensoftiktok ♬ _Cute - Gabe Lost

Dlaczego koty boją się wody?

Lęk przed zmoczeniem futerka jest w tych stworzeniach głęboko zakorzeniony, gdyż sięga czasów ich przodków - kota nubijskiego (Felis silvestris lybica), podgatunku kotów pochodzącego z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dzikie zwierzęta, występując w suchych lub półsuchych biotopach, miały mocno ograniczony dostęp do źródeł wody pitnej. W rezultacie ich organizmy przystosowały się do pobierania wilgoci głównie z pożywienia, czyli z upolowanych ofiar.

Skoro woda była dla kotów nubijskich obcym środowiskiem, naturalnym następstwem zachodzących mechanizmów ewolucyjnych było niewykształcenie pewnych umiejętności adaptacyjnych u jego potomków. Jest to widoczne w strukturze kociego futra, które szybko nasiąka płynem i staje się ciężkie, co w rezultacie prowadzi do szybszej utraty ciepła, nie wspominając już o opóźnionej reakcji. Stąd koty domowe wolą trzymać się od zbiorników wodnych z daleka.

Jeśli wciąż mało Wam słodyczy, obejrzyjcie też inne nagrania z kąpieli mruczących podopiecznych Heidi! Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni.

@heidiwranglescats Replying to @ohheyitskatya bath time with Topsy #kittensoftiktok #kittenrescue #kittenbath ♬ Dream - The Pied Pipers

@heidiwranglescats From the archives. Froyo bath ❤️ #catrescue #fyp #kittensoftiktok ♬ Married Life (From "Up") - Sergy el Som

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.pl

Tagi: Koty Nagranie