Swiatzwierzat.pl
Kotek w kąpieli

tiktok/heidiwranglescats

Znalazła kociaka brudnego od stóp do głów. Nagranie z pierwszej kąpieli chwyta za serce

12 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kto powiedział, że każdy kot musi bać się wody? Heidi Wrangles zajmuje się ratowaniem kociąt i na swoim profilu na TikToku pokazuje, że kąpiel może być dla nich przyjemnym doznaniem. Nagranie z udziałem małego Julio rozbiło bank, zdobywając ponad 50 milionów wyświetleń!

Koty nie lubią wody – to wniosek, który bez trudu wyciągniemy, oglądając filmy w Internecie bądź próbując samodzielnie wykąpać naszego pupila. Są jednak pewne wyjątki. Okazuje się, że przyzwyczajanie pupila od małego do kontaktu z wodą wcale nie musi skutkować traumą i podrapanymi rękoma.

Nagrała pierwszą kąpiel słodkiego kociątka

Heidi Wrangles to wolontariuszka z Nowego Jorku, która na co dzień zajmuje się ratowaniem kociąt i szukaniem dla nich właścicieli. Młoda Amerykanka chętnie dzieli się filmikami i zdjęciami swoich podopiecznych z obserwatorami na Tiktoku. Ostatnimi czasy jeden z mruczków do adopcji skradł serca zawrotnej liczby użytkowników platformy.

Jak dowiadujemy się z viralowego filmu, biało-czarny kotek imieniem Julio został znaleziony w składziku przy parkingu. Kilkutygodniowy samiec był umorusany i zapchlony, dlatego zanim dostałby szansę trafić do stałego domu, musiał odbyć dokładną kąpiel.

Heidi pokazała, jak kotek dzielnie zniósł swój pierwszy zabieg pielęgnacyjny. Julio został włożony do niewielkich rozmiarów garnuszka z ciepłą wodą i pianą, po czym opiekunka kolistymi ruchami masowała jego ciałko, jednocześnie oczyszczając futerko ze wszelkich pasożytów i zanieczyszczeń. Wkrótce spłukała szampon pod bieżącą wodą i osuszyła kotka przy pomocy ręcznika.

Chociaż z początku Julio wydawał się nieco przestraszony, to jak na małego zucha przystało świetnie poradził sobie z tym zadaniem. Jesteśmy pod wrażeniem, że przez całą kąpiel nawet nie pisnął! Po wszystkim jego starania oczywiście zostały wynagrodzone miską pełną jedzenia i drapaniem za uchem.

Kojot

Policjant myślał, że ratuje rannego szczeniaka. Prawda o zwierzęciu go poraziła

CZYTAJ DALEJ

Dlaczego koty boją się wody?

Lęk przed zmoczeniem futerka jest w tych stworzeniach głęboko zakorzeniony, gdyż sięga czasów ich przodków - kota nubijskiego (Felis silvestris lybica), podgatunku kotów pochodzącego z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Dzikie zwierzęta, występując w suchych lub półsuchych biotopach, miały mocno ograniczony dostęp do źródeł wody pitnej. W rezultacie ich organizmy przystosowały się do pobierania wilgoci głównie z pożywienia, czyli z upolowanych ofiar.

Skoro woda była dla kotów nubijskich obcym środowiskiem, naturalnym następstwem zachodzących mechanizmów ewolucyjnych było niewykształcenie pewnych umiejętności adaptacyjnych u jego potomków. Jest to widoczne w strukturze kociego futra, które szybko nasiąka płynem i staje się ciężkie, co w rezultacie prowadzi do szybszej utraty ciepła, nie wspominając już o opóźnionej reakcji. Stąd koty domowe wolą trzymać się od zbiorników wodnych z daleka.

Jeśli wciąż mało Wam słodyczy, obejrzyjcie też inne nagrania z kąpieli mruczących podopiecznych Heidi! Gwarantujemy, że nie będziecie zawiedzeni.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

DK IMAGES/Science Photo Library/East News

Kocie rasy o kręconej sierści. Włosy zakończone loczkami upodabniają je do owieczek

Jednokolorowe, łaciate, pręgowane, szylkretowe. Wyróżnia się aż 15 różnych kolorów włosów u kotów. Choć odcienie ich sierści łączą się w niepowtarzalne kompozycje, rzadko wspomina się o mruczkach z nietypową strukturą futra. Oto kocie rasy z kręconą, falistą i kędzierzawą sierścią. Są one dowodem na to, że natura lubi zaskakiwać - i to bardzo!

Zobacz galerię >

Takiego quizu jeszcze nie było. Jak dobrze znasz zwierzęta polskich gwiazd? Sprawdź!

Pytanie 1 z 8

Jakiej rasy jest Grey, pies należący do Małgorzaty Kożuchowskiej?

Źródło: wamiz.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Koty

Co zrobić, gdy koty się biją? Nigdy nie stosuj kar, znamy lepszy sposób

Czytaj więcej >
kot

Koty

Czemu służy przycinanie uszu u bezdomnych kotów? To dla ich dobra

Czytaj więcej >

Koty

Czy kot lubi, gdy mówisz do niego jak do dziecka? Badanie wiele wyjaśnia

Czytaj więcej >

Koty

Dlaczego kot chodzi za mną do toalety? Powód ważniejszy niż sądzisz

Czytaj więcej >

Koty

Jak rozpoznać i jak leczyć koci trądzik? Poznaj szczegóły

Czytaj więcej >

Koty

Jaki żwirek można spuszczać w toalecie? Łatwo o błąd

Czytaj więcej >