Swiatzwierzat.pl
Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

tiktok/midwestmandy

Ledwo kupił szczeniaka, a już go oddał. Nowych opiekunów czeka przykra niespodzianka

25 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Ten mały cavapoo, choć ma zaledwie kilka miesięcy, przeszedł już zdecydowanie zbyt wiele. Mężczyzna, który go kupił, z powodu jednej rzeczy postanowił oddać go niedługo później. Chciał się go pozbyć tak szybko, że nie zależało mu nawet na zwrocie pieniędzy.

Cavapoo - mieszanka pudla i cavliera to w ostatnim czasie jedna z modniejszych ras psów. Na jej posiadanie decyduje się coraz więcej ludzi, także celebryci, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej specyfiki oraz uwarunkowań genetycznych. Doskonałym przykładem takiego zachowania jest mężczyzna, który niedługo po zakupie szczeniaka z zimną krwią postanowił się go pozbyć.

Okazało się, że Benji ma skazę genetyczną

Benji - bo tak nazywa się uroczy cavapoo, kilka tygodni po przyjściu na świat trafił już do nowej rodziny. Jak większość szczeniąt szybko się do niej przywiązał i na pewno miał nadzieję, że zostanie z nią już na zawsze, na dobre i złe. Jednak czas pokazał, że ten słodki maluch nie mógł cieszyć się beztroskim pieskim życiem zbyt długo.

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

Szybki test na spostrzegawczość. Ile psów widzisz na zdjęciu? Nie tak łatwo odpowiedzieć poprawnie

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna kupił go ze skazą genetyczną, z którą psiak przyszedł na świat, jednak właściciel nie wiedział, że niesie ona za sobą dodatkowe obowiązki. Kiedy zorientował się, że zwierzę będzie wymagało więcej uwagi i licznych zabiegów pielęgnacyjnych na skórę i sierść, zdecydował, że po prostu odda go komuś innemu. Chciał się go pozbyć tak szybko, że nie zależało mu nawet na pieniądzach i ogłosił, że przekaże go nowym właścicielom całkowicie za darmo, a warto podkreślić, że szczenięta tej rasy kosztują kilka tysięcy złotych.

Nieoczekiwany zwrot akcji

Nie da się ukryć, że mężczyzna, do którego początkowo trafił Benji wykazał się zaskakującym brakiem empatii i uczucia. Najprawdopodobniej w ogóle nie był gotowy na psa, ponieważ biorąc odpowiedzialność za czworonożne stworzenie, które szybko pokocha właściciela całym sercem, trzeba być gotowym na różne zrządzenia losu, także te nie do końca przyjemne.

Na szczęście na ogłoszenie o Benjim trafiła para, która, choć nie planowała psa, nie mogła przejść obok uroczego szczeniaka obojętnie. Decyzja, którą podjęła Mandy i jej mąż z Chicago, szybko okazała się jedną z najlepszych w ich życiu. Nie potrzebowali wiele czasu, aby pokochać cavapoo całym sercem.

Piesek widzie teraz szczęśliwe życie u boku kochających opiekunów, którzy zapewniają mu tyle czasu i opieki, ile tylko potrzebuje. Wspólnymi chwilami i przygodami chętnie dzielą się również w sieci. Jesteśmy przekonani, że Benji nie mógł trafić lepiej. Dla tych opiekunów stał się pełnoprawnym członkiem rodziny.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Allyson Beaucourt

Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu

Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!

Zobacz galerię >

źródło: o2.pl; wamiz.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Nie żyje suczka, którą wcześniej "zakopano żywcem". Lekarze pozwolili jej odejść

Czytaj więcej >

Psy

Jak podać psu tabletkę? 5 sposobów, które powinien znać każdy psiarz

Czytaj więcej >

Psy

Rodzina niepokoi się guzem na brzuchu 13-letniej suczki. Ale to nie jedyne zmartwienie

Czytaj więcej >

Psy

Wybuch gazu w kamienicy w Katowicach. W rumowisku ratownicy znaleźli małego psa

Czytaj więcej >

Psy

Daniel "Magical" wychodzi z więzienia. DIOZ natychmiast podjęło interwencję, 20-letnia Sonia odebrana

Czytaj więcej >

Psy

Pies i kot zostają po raz pierwszy sami. Sprawy przybrały niespodziewany obrót

Czytaj więcej >