Swiatzwierzat.pl
imageedit 1 8159901794

REX/Shutterstock/EAST NEWS

Król Karol III pozbędzie się ulubieńców królowej. Ujawniono, jaki los czeka konie Elżbiety II

17 Października 2022

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Król Karol III podjął decyzję o losie 12 ulubieńców swojej zmarłej matki. Jeszcze w tym miesiącu na aukcji w Tattersalls w Newmarket zostaną wystawione najlepsze konie wyścigowe Elżbiety II. Następca brytyjskiego tronu najwyraźniej nie jest tak wielkim miłośnikiem tych zwierząt, co jego poprzedniczka.

Jak informuje "Daily Mail", powołując się na nieoficjalne źródło związane ze stadniną Royal Sandringham w Norfolk, w najbliższych dniach prawie jedna trzecia koni z królewskiej stadniny zostanie sprzedanych na aukcjach w Newmarket Tattlesalls. Król Karol III ma zamiar sprzedać ukochane zwierzęta swojej matki. Czy w ten sposób szuka oszczędności?

Ukochane konie Elżbiety II trafią pod młotek

Królowa Elżbieta II słynęła z zamiłowania do zwierząt. Szczególne miejsce w jej sercu zajmowały psy rasy welsh corgi pembroke, aczkolwiek w jej otoczeniu nie brakowało także koni. Jeździectwo było jedną z największych pasji władczyni od najmłodszych lat, a zainteresowanie tymi zwierzętami podzielała razem ze swoim mężem Filipem.

Czy neo-angin działa antyseptycznie i łagodzi ból gardła? - Reklama

Jak podaje portal "Equista", Elżbieta II odziedziczyła po swoim ojcu imponującą stawkę koni wyścigowych, które rozwijała. Zwierzęta pozostające pod opieką rodziny królewskiej wygrały ponad 1600 wyścigów. Szacuje się, że ogółem brytyjska monarchini zarobiła na tym ponad 9,3 mln dolarów. W wolnym czasie sama chętnie dbała o stajnie i spędzała czas z ukochanymi końmi. Oprócz koni wyścigowych, królowa posiadała także 30 koni pokazowych. 

Jak się okazuje, po śmierci najdłużej panującej monarchini Wielkiej Brytanii nad królewską stajnią zaczęły zbierać się czarne chmury. Wraz z ogłoszeniem wieści o sukcesji zaczęły pojawiać się głosy, iż następca tronu Karol III ma w planach przeprowadzić rewolucję na dworze. Wszystko wskazuje na to, że nowy władca nie żywi sentymentu do zwierząt, które były oczkiem w głowie jego matki.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, planuje ograniczyć działalność hodowlaną związaną z końmi, choć nie zamierza z nią całkowicie zrywać. Wiąże się to podobno z niską dochodowością stajni przy wysokich kosztach eksploatacyjnych.

wiewiorka1

Kobieta przez przypadek odkryła czyjąś kryjówkę. Lokator nie spuszczał jej z oka

CZYTAJ DALEJ

Konie wyścigowe należące do Elżbiety II na sprzedaż

Około dwunastu koni, które przez ostatni czas zamieszkiwały królewska stajnię, ma być przeznaczonych na sprzedaż. Wśród nich mają znaleźć się prawdziwe perełki, m.in. Love Affairs – koń, który zwyciężył w gonitwie na Goodwood Circut zaledwie kilka dni przed śmiercią Elżbiety II, czy Just Fine – pierwszy wierzchowiec, który zwyciężył zawody dla króla Karola.

Biorąc pod uwagę, jak ważne były dla królowej konie, wraz z rozpowszechnieniem się informacji o aukcji cenionych zwierząt zaczęły pojawiać się także obawy o to, że stadnina Royal Sandringham w Norfolk w zaskakująco szybkim tempie popadnie w ruinę i opustoszeje.

- Królewska stadnina może za trzy lata stać się muzeum. To byłby prawdziwy wstyd – zaznacza informator w rozmowie z "Daily Mail".

Warto zwrócić uwagę, że podczas panowania Elżbiety II także odbywały się aukcje koni w ramach regularnego ruchu kupna i sprzedaży, który jest nierozerwalnie połączony z prowadzeniem stadniny. Wówczas prowadzono je na mniejszą skalę. Obecnie Karol III jest posiadaczem 60 koni wyścigowych i 38 klaczy stadnych. W przyszłym roku do ich grona ma dołączyć około 30 źrebiąt.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej puszyste rasy psów. Ich miękkie futerko wprawia w zachwyt, każdy chciałby takiego przytulić

Nie da się ukryć, że puszyste psy chciałoby się głaskać i przytulać na okrągło. Należy jednak pamiętać, że ich odpowiednia pielęgnacja jest wyjątkowo ważna. Oto psie rasy o wielkich sercach, które wyglądają jak pluszowe kuleczki. Niewątpliwie musiały znaleźć się w tym zestawieniu!

Zobacz galerię >

Jak dobrze pamiętasz imiona zwierzaków z bajek? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10

Truteń, obżartuch i śpioch z "Pszczółki Mai" to...

źródło: wiadomosci.wp.pl

Tagi:

Kamila SabatowskaAutor

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Wczesna wiosna, a może długa zima? Świstak wydał werdykt. Już wiadomo, co nas czeka

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Ogromny humbak wyrzucony przez morze. To kolejny przypadek w ciągu kilku tygodni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Wstrząsające odkrycie spacerowicza. Sześciometrowe boa i pytony znalezione w worku

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nie masz pomysłu na Walentynki? Nazwij karalucha imieniem swojego eks

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Na belgijskim lotnisku zamarzły trzy niedźwiedzie. Na całym świecie pozostało ich 5-10 tysięcy

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Stwór wynurzył się z wody, trzymając zwłoki 4-latka w szczęce. Paraliżujące sceny w Indonezji, ludzie nie dowierzali

Czytaj więcej >