Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kradzież psa ze schroniska pod Ostrowem Wielkopolskim. Właściciel może być zamieszany w zabójstwo
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 03.10.2022 14:02

Kradzież psa ze schroniska pod Ostrowem Wielkopolskim. Właściciel może być zamieszany w zabójstwo

Pies skradziony ze schroniska
facebook/Schronisko Ostrów

Ze ​Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt pod Ostrowem Wielkopolskim skradziono psa. Jak poinformowali pracownicy, czworonóg należał do 30-letniego mężczyzny, który w ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez CBŚP w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie holenderskiego dziennikarza.

​Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim pod Ostrowem Wielkopolskim zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu pobytu psa, który został skradziony z placówki. Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na facebookowym profilu, w nocy z niedzielę na poniedziałek (2/3 października) ze skradziono szarego amstaffa, a dokładniej amerykańskiego staffordshire terriera.

Amstaff skradziony ze schroniska. Jego właściciela posądzono o udział w zabójstwie

Buli, bo tak zwie się pies, trafił do schroniska z interwencji Centralnego Biura Śledczego Policji w bloku przy ulicy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim. W zeszły poniedziałek funkcjonariusze użyli granatów hukowych i w spektakularny sposób aresztowali opiekuna zwierzęcia, Konrada W.

30-letni Konrad W. był poszukiwany europejskim listem gończym w związku z podejrzeniem współudziału w zabójstwie znanego holenderskiego dziennikarza, do którego doszło w lipcu ubiegłego roku w Amsterdamie. Mężczyzna ​spędzi w areszcie najbliższe 60 dni, a następnie odpowiadać będzie przed sądem Królestwa Niderlandów za współudział w zabójstwie i udział w zorganizowanej przestępczej grupie zbrojnej.

Buli nie mógł sam uciec

Zdaniem kierowniczki schroniska Agnieszki Nowickiej, nie ulega wątpliwości, że włamanie na teren schroniska i kradzież psa były zaplanowanym działaniem. Buli był psem spokojnym, nieprzejawiającym agresji i na pewno sam nie wydostał się z kojca.

Jak udało się ustalić portalowi "Eska", w ostatnim czasie w schronisku pojawiały się osoby zainteresowane wspomnianym amstaffem. Dotychczas nie wiadomo, czy mają oni coś wspólnego ze zniknięciem psa. Pracownicy schroniska domyślają się, kto mógł być sprawcą kradzieży zwierzęcia, ale nie zdradzają szczegółów. Zdarzenie od razu zgłoszono na policję. Nagrania z monitoringu są już sprawdzane.  Jeśli zauważysz psa, którego wizerunek znajduje się poniżej lub wiesz, gdzie obecnie przebywa, prosimy o bezpośredni kontakt ze schroniskiem pod numerem telefonu: 722333376 lub 725705107 bądź funkcjonariuszami policji. Informacja może być anonimowa.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: eska.pl, Schronisko Ostrów Wielkopolski