Swiatzwierzat.pl
koty

Pixabay.com, zdjęcie poglądowe

Koty utopione i ukryte wśród śmieci. Oburzająca sprawa znalazła finał w sądzie

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

To zdarzenie wstrząsnęło spokojnym sąsiedztwem w mieście Briston w Wielkiej Brytanii. W kontenerze na śmieci znaleziono owinięte w ręczniki ciała dwóch kotów. Sekcja wykazała, że zostały utopione. Po krótkim śledztwie znaleziono winnego. Tym razem to nie żaden ponury drab, lecz 20-letnia dziewczyna w ciąży!

Beverly Lowe, mieszkanka Briston, zabiła swoje koty. Nie jest pewna, czy zrobiła to przez przypadek, czy w akcie miłosierdzia, by skrócić ich cierpienia. Sąd nie ma jednak wątpliwości, że zwierzęta cierpiały, gdy kobieta topiła je w wannie.

atak lwicy

Chwile grozy w cyrku. Lwicy puściły nerwy

CZYTAJ DALEJ

Ponury los Gizma i Delilah

Beverly już przyznała się do winy: dwóch przypadków spowodowania niepotrzebnego cierpienia zwierząt. Jej ofiarami padły dwa zwierzaki: kot Gizmo i kotka Delilah.

Prokurator, Johnathon Eales, przedstawił sprawę sędziemu. Koty zostały znalezione w kontenerze na posesji Beverly Lowe przez jej sąsiadkę. Kobieta zgłosiła znalezisko na policję i w ten sposób postępek dziewczyny wyszedł na jaw.

Beverly broni się jednak, twierdząc, że utopiła swoje koty przypadkowo.

- Przyszły do domu całe umorusane we krwi. Chciałam je wymyć, więc nalałam wody do wanny i musiałam jakoś zmusić koty, by do niej weszły. Niestety, oba utonęły.

Oskarżona nie jest jednak konsekwentna w swoich zeznaniach. Nie tłumaczy, skąd wzięła się krew na futrach kotów. Podaje też odmienne wersje wydarzeń, np. że zabiła koty z litości, bo były ranne po wypadku, do czego zresztą przekonała ją znajoma. Beverly twierdzi też, że ciąża mogła mieć wpływ na jej nieprzemyślane decyzje.

Prokurator przyznaje, że koty uległy jakiemuś wypadkowi i na ich ciałach widać ślady uderzeń, nie pasują one jednak do potrącenia przez samochód.

Kwestia tego, co właściwie skłoniło Beverly Lowe do zabicia swoich kotów, nie została jednoznacznie rozstrzygnięta. Kobieta nigdy wcześniej nie miała problemów z prawem. Być może zadziałała pod wpływem impulsu, paniki, chęci uwolnienia się od problemu, jakim były zranione koty. Faktem pozostało jednak przestępstwo, którego się dopuściła.

Dożywotni zakaz posiadania zwierząt

Sąd po rozpatrzeniu wszystkich dowodów orzekł, że Beverly Lowe z pełną świadomością utopiła swoje koty, używając do tego siły. Koty męczyły się przez ok. 4 minuty.

Kobieta została skazana na 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Dostała także grzywnę w wysokości nieco ponad 700 funtów, a co najwazniejsze - dożywotni zakaz posiadania zwierząt domowych. Już następnego dnia organizacja wyspecjalizowania w ochronie praw zwierząt odebrała pozostałe zwierzaki Beverly Lowe - trzeciego kota i psa rasy chihuahua.

A Wy jak myślicie - czy dożywotni zakaz posiadania zwierząt domowych to odpowiednia kara za zabicie dwóch kotów?

Źródło: https://www.northnorfolknews.co.uk/

świeczki

świeczki

Źródło: pixabay.com

Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami.

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >