policjant
Źródło: pixabay.com

Wstrząsające sceny w Jeleniej Górze. Zamęczył kota na śmierć, ale na tym nie koniec

25 Grudnia 2020

Jelenia Góra: 35-latek został zatrzymany po tym jak w bestialski sposób znęcał się nad kotem. Miał rzucać nim o asfalt, uderzać o znaki drogowe, aż w końcu wrzucić martwe zwierzę do stawu. Udało się go złapać wkrótce po zgłoszeniu, przebywa w areszcie.

Mężczyzna z Jeleniej Góry został zauważony przez świadków. Jak twierdzą, agresor najpierw miał zabić ze szczególnym okrucieństwem kota, a potem znęcać się nad jego martwym ciałem. Na szczęście funkcjonariusze szybko znaleźli się na miejscu i zatrzymali go.

Jelenie Góra: mężczyzna zabił kota

Brutalne morderstwo miało miejsce w sobotę, 19 grudnia. Około godziny 18 jeden ze świadków zadzwonił na policję, by zgłosić mężczyznę znęcającego się nad zwierzęciem.

Zgłaszający czekali na przyjazd policji, a gdy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Kowarach już znaleźli się na miejscu, agresor opuścił miejsce zdarzenia. Został jednak dokładnie opisany przez świadków, dzięki czemu szybko go znaleziono.

- Na miejscu funkcjonariusze zastali świadków zdarzenia, którzy poinformowali, że mężczyzna, który zabił kota, najpierw uderzał nim o asfalt i znaki drogowe, a na następnie martwe zwierzę wyrzucił do stawu - czytamy na stronie dolnoslaska.policja.gov.pl.

Agresora zatrzymano kilka ulic dalej. 35-letni mieszkaniec Jeleniej Góry przebywa w policyjnym areszcie, obecnie trwa ustalanie szczegółów sprawy.

Pies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życiePies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życieCzytaj dalej

35-latek odpowie za znęcanie nad kotem

- Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie - czytamy na stronie komisariatu.

Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie ukarany 35-latek, jednak przypomnijmy, że za znęcanie nad zwierzętami grozi do 3 lat więzienia, zaś na znęcanie ze szczególnym okrucieństwem do 5 lat więzienia.

Jak informuje komisariat, mężczyzna odpowie właśnie za zabicie zwierzęcia za szczególnym okrucieństwem, co może grozić 5 latami pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: se.pl, dolnoslaska.policja.gov.pl

Następny artykuł