koty
Źródło: instagram/kota.kitty.adventures

Zazdrość w kocim świecie. Mruczek pokazał do czego jest zdolny

23 Lutego 2021

Czy koty mogą być zazdrosne? Choć mruczki nie są zbyt wylewne przy okazywaniu uczyć, to nie da się ukryć, że nie są z "kamienia". Czworonogi potrafią okazywać miłość, wdzięczność, złość, ale i jak się okazuje zazdrość! Zwierzaki mogą ją objawiać w stosunku do właściciela, a także innego czworonoga,

Koty najczęściej bywają zazdrosne, gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny. Może to być chwilowy gość, małe dziecko, a także nowy czworonóg, kot czy pies! W zależności od mruczków jedne obrażają się na opiekunów chowając się po kątach, a inne stają się agresywne czy nawet przygnębione. Kociej zazdrości nie należy lekceważyć, zawsze należy starać się zrozumieć zwierzaka.

Kocia zazdrość

Kiedy w domu mieszka niegrzeczny kot, błędem jest adoptowanie innego zwierzaka, aby poprawić jego zachowanie. Rozrabiaka może odczytać to jako atak w jego stronę, przez co jego czyny staną się jeszcze gorsze do zniesienia. W przypadku problemów z kotem należy skonsultować się z kocim behawiorystą, który pomoże w ułożeniu mruczka, a później pomoże wprowadzić innego zwierzaka do domu. Praca z niesfornym zwierzakiem będzie ciężka, jednak możliwa.

Bywa i tak, że kociak pokazuje swoje pazurki, dopiero gdy jego spokój zostanie zakłócony. Cichy i spokojny mruczek niechętnie wita się z nowymi domownikami, innymi zwierzakami. Kiedy właściciele lubią koty, a w ich domu zaczyna przybywać kuwet, zwierzaki mogą stać się w stosunku do siebie agresywne. W końcu nie każdy musi się lubić, jednak najważniejsze jest to, aby się tolerować.

Zuchwali rabusie ukradli kaczkomat. W nowym miejscu stał tylko kilka dniZuchwali rabusie ukradli kaczkomat. W nowym miejscu stał tylko kilka dniCzytaj dalej

Kot pokazał pazurki

Kiedy pewien kociak zauważył, co robi jego koci przyjaciel od razu się zezłościł. Mruczek tolerował jedną kotkę w domu, jednak drugiego zwierzaka już nie. Gdy nagle jego przyjaciel zaczął lizać po głowie drugiego z kociaków, postanowił pokazać swoje pazurki. Właściciel wszystko nagrał.

Wideo, które trafiło do sieci pokazuje zazdrość między kotami. Pewien mruczek zdecydował się zaatakować drugiego kota, widząc jak jego przyjaciel ma z nim bliskie stosunki. Zwierzak, który dostał kilka ciosów uciekł z miejsca. Co ciekawe, kot odpowiedzialny za całe zajście, czyli ten, który lizał nie dostał żadnej reprymendy!

Wiedzieliście, że koty mogą być o siebie zazdrosne?

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Następny artykuł