Swiatzwierzat.pl
kaczkomat

facebook/zielony wrocław

Wrocław. Zuchwali rabusie ukradli kaczkomat. W nowym miejscu stał tylko kilka dni

23 Lutego 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Kaczkomat z karmą dla kaczek i łabędzi został skradziony. Złodzieje nie mieli żadnych skrupułów i ukradli nowy automat, które władze Wrocławia ustawiły przy Podwalu. Mieszkańcy i turyści ledwo co zdążyli z niego skorzystać. Kaczkomat w nowym

Kaczkomat został skradziony po kilku dniach od momentu, gdy go zamontowano. Urządzenie pod koniec 2020 roku stanęło przy Wzgórzu Partyzantów, tak by spacerujący przy Fosie Miejskiej mieszkańcy mogli dokarmiać przebywające tam kaczki czy łabędzie. 

Wrocław. Skradziono kaczkomat 

Kaczkomat, czyli urządzenie z ziarnami dla ptaków przetrwał kilka dni. Zuchwali rabusie pokusili się na automat, który służy jedynie do wydawania jedzenia dla kaczek i łabędzi. Sprawa została zgłoszona na policję, mundurowi szukają złodziei. Jednocześnie do Zarządu Zieleni Miejskiej złożono wniosek o postawienie nowego kaczkomatu w okolicy. Obecnie trwają prace nad zamontowaniem nowego automatu. 

Kacze Smaczki posiadały nie tylko nasiona, ale i ważne informacje dla turystów. Z informacji zamieszczonych na automacie można było dowiedzieć się nieco więcej nt. preferencji żywienionych ptaktów, które lubią:

- płatki zbożowe- ziarna zbóż,- groch- ziarna kukurydzy- otręby- marchew

Na liście nie znajduje się pieczywo. Kaczki czy inne ptaki nie powinny go spożywać, ponieważ to może wywołać m.in. deformację skrzydeł, doprowadzić do zatrucia. 

Kaczkomaty we Wrocławiu 

Coraz częściej w parkach można spotkać kaczkomaty. Za symboliczną złotówkę czy dwa złote można otrzymać siateczkę z ziarnami dla ptaków. We Wrocławiu automaty ustawione są m.in. przy stawie Kozanowskim, stawie Pilczyckim, przy Cegielni na Stabłowicach i na Swojczycach, w parku Południowym, Szczytnickim i Brochowskim.

- Pamiętaj! Dokarmiaj ptaki dopiero gdy przyjdą mrozy, wcześniej zachęcasz ptaki do pozostania na zimę, a nasze mrozy są dla nich niebezpieczne. Pokarm ludzki z solą lub przyprawami, w tym chleb, bardzo szkodzą ptakom! - można przeczytać na jednym z wrocławskich kaczkomatów.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Aktualności

Tragedia pod Koninem. Dwa mastify zagryzły 65-latka

Czytaj więcej >
Świeczka

Aktualności

Nie żyje Magdalena Wojciechowska

Czytaj więcej >

Aktualności

Helena R., prezes towarzystwa INNI, skazana za znęcanie się nad zwierzętami. Zapadł wyrok sądu

Czytaj więcej >
pies

Aktualności

Przywiązał psa do pędzącego auta. Były senator PiS Waldemar B. zatrzymany

Czytaj więcej >
policja.pl

Aktualności

Psia buda miała posłużyć im za skrytkę. Policjanci zatrzymali podejrzanych

Czytaj więcej >
https://www.gov.pl/web/kppsp-strzelce-krajenskie/niebezpieczny-pozar-butli-z-gazem-w-strzelcach-krajenskich

Aktualności

Niebezpieczny pożar butli z gazem w Strzelcach Krajeńskich. Strażak uratował psa

Czytaj więcej >