Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kotka Truffles ma ambitną misję. Łamie stereotyp typowego okularnika
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 18.08.2021 02:00

Kotka Truffles ma ambitną misję. Łamie stereotyp typowego okularnika

Truffles
instagram/truffles_the_kitty

Kotka o imieniu Truffles stała się maskotką salonu optycznego prowadzonego przez jej właścicielkę. Zwierzak codziennie zachęca dzieci do dbania o wzrok i udowadnia, że nie ma niczego wstydliwego w noszeniu okularów. Sama uwielbia je zakładać!

Historia kotki Truffles rozpoczęła się przed czterema latami, kiedy to była jeszcze malutkim mruczkiem. Wówczas została znaleziona przed Danielle Crull na skraju lasu w Pensylwanii.

Kotka o wyjątkowej zdolności

Opiekunka czarno-białej znajdki prowadzi własny salon optyczny w dzielnicy Mechanicsburg w Stanach Zjednoczonych. Zadaniem firmy A Child's Eyes jest przede wszystkim udzielenie prawidłowych rad dotyczących modelu i stylu oprawki okularowej oraz doradztwo w zakresie doboru okularów korekcyjnych.

Mali pacjenci odwiedzający salon w Pensylwanii bardzo często cierpią z powodu problemów ze wzrokiem. Pomimo swojego wieku, wymagają operacji, leków i zabiegów służących poprawie wzroku.

Jak łatwo się domyślić, nie każdy maluch jest zachwycony perspektywą noszenia okularów, które w młodym wieku często kojarzone są z wizerunkiem niekoleżeńskiego kujona i mądrali. Boją się reakcji rówieśników, a także nie chcą paść ofiarą drwin i szykanowań w szkole.

Całe szczęście pacjenci Crull mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony Truffles, która udowadnia, że noszenie okularów potrafi być niezłą zabawą. Sam jej widok dodaje dzieciakom pewności siebie.

Z okularami jej do pyszczka

- Historia, która się powtarza, jest taka, że ​​dziecko płacze, Truffles wychodzi, a ja zakładam jej okulary, a dzieci natychmiast przestają płakać i zaczynają się śmiać i zakładają własne okulary. Zdarza się to niezliczoną ilość razy i za każdym razem jest tak samo słodkie - opowiada w rozmowie z CNN Danielle.

Jak wyjaśnia opiekunka, Truffles ma pokaźną kolekcję ulubionych okularów. Na obecną chwilę dysponuje aż 20 parami, które dostosowano do jej kociego pyszczka. Uwielbia prezentować się w nich przed dziećmi i wręcz nie pozwala sobie ich ściągnąć.

- Gdyby miała ręce, robiłaby to sama, naprawdę to uwielbia. Może je zdjąć, kiedy tylko chce, ale często nie chce tego robić - dodaje właścicielka Truffles.

Właścicielka Truffles prowadzi konto na Instagramie dedykowane najpopularniejszej okularnicy w świecie kotów. Jeśli chcecie śledzić jej przygody, koniecznie zaobserwujcie poniższy profil!

Zobacz zdjęcia:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami