Swiatzwierzat.pl

instagram/truffles_the_kitty

Kotka Truffles ma ambitną misję. Łamie stereotyp typowego okularnika

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Kotka o imieniu Truffles stała się maskotką salonu optycznego prowadzonego przez jej właścicielkę. Zwierzak codziennie zachęca dzieci do dbania o wzrok i udowadnia, że nie ma niczego wstydliwego w noszeniu okularów. Sama uwielbia je zakładać!

Historia kotki Truffles rozpoczęła się przed czterema latami, kiedy to była jeszcze malutkim mruczkiem. Wówczas została znaleziona przed Danielle Crull na skraju lasu w Pensylwanii.

Kotka o wyjątkowej zdolności

Opiekunka czarno-białej znajdki prowadzi własny salon optyczny w dzielnicy Mechanicsburg w Stanach Zjednoczonych. Zadaniem firmy A Child's Eyes jest przede wszystkim udzielenie prawidłowych rad dotyczących modelu i stylu oprawki okularowej oraz doradztwo w zakresie doboru okularów korekcyjnych.

Mali pacjenci odwiedzający salon w Pensylwanii bardzo często cierpią z powodu problemów ze wzrokiem. Pomimo swojego wieku, wymagają operacji, leków i zabiegów służących poprawie wzroku.

Jak łatwo się domyślić, nie każdy maluch jest zachwycony perspektywą noszenia okularów, które w młodym wieku często kojarzone są z wizerunkiem niekoleżeńskiego kujona i mądrali. Boją się reakcji rówieśników, a także nie chcą paść ofiarą drwin i szykanowań w szkole.

Całe szczęście pacjenci Crull mogą liczyć na profesjonalną pomoc ze strony Truffles, która udowadnia, że noszenie okularów potrafi być niezłą zabawą. Sam jej widok dodaje dzieciakom pewności siebie.

Z okularami jej do pyszczka

- Historia, która się powtarza, jest taka, że ​​dziecko płacze, Truffles wychodzi, a ja zakładam jej okulary, a dzieci natychmiast przestają płakać i zaczynają się śmiać i zakładają własne okulary. Zdarza się to niezliczoną ilość razy i za każdym razem jest tak samo słodkie - opowiada w rozmowie z CNN Danielle.

Jak wyjaśnia opiekunka, Truffles ma pokaźną kolekcję ulubionych okularów. Na obecną chwilę dysponuje aż 20 parami, które dostosowano do jej kociego pyszczka. Uwielbia prezentować się w nich przed dziećmi i wręcz nie pozwala sobie ich ściągnąć.

- Gdyby miała ręce, robiłaby to sama, naprawdę to uwielbia. Może je zdjąć, kiedy tylko chce, ale często nie chce tego robić - dodaje właścicielka Truffles.

Właścicielka Truffles prowadzi konto na Instagramie dedykowane najpopularniejszej okularnicy w świecie kotów. Jeśli chcecie śledzić jej przygody, koniecznie zaobserwujcie poniższy profil!

Zobacz zdjęcia:

Źródło: o2.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]