Swiatzwierzat.pl
Kotka

instagram/graciewolfcat

Kotka Gracie jest jedyna w swoim rodzaju. Urodziła się "wilkołakiem"

21 Maja 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Opiekunka nowo narodzonych kociąt zauważyła, że jeden z maluchów nie przestaje linieć. Malutka kotka imieniem Gracie traciła sierść w błyskawicznym tempie. Gdy była już niemal łysa, postanowiono zabrać ją do kliniki dla zwierząt. Kobieta podejrzewała, że mruczek cierpi na poważną chorobę, ale diagnoza, jaka padła z ust weterynarza, nigdy nie przyszłaby jej do głowy.

W ostatnim czasie Brianna Walton ze Stanów Zjednoczonych powitała na świecie aż 12 zwierzaków. Jej dwie dorosłe kotki zaszły w ciążę i szczęśliwym trafem okociły się w podobnym czasie. Jedną z jej nowych podopiecznych stała się Gracie, którą postanowiła zachować.

Maleńka kotka potwornie gubiła sierść

Kotka Gracie szybko zaczęła wyróżniać się na tle swojego rodzeństwa. Powodem nie był jednak jej temperament czy wrodzona skłonność do płatania figli.

Ku przerażeniu Brianny, malutkie zwierzę potwornie liniało, co mogło świadczyć o poważnej chorobie. Kobieta przez cały czas obserwowała kotkę, ale kiedy zobaczyła, że żadna domowa kuracja nie przynosi poprawy, była już bardzo zaniepokojona stanem zdrowia zwierzęcia.

Opiekunka postanowiła zwrócić się o poradę do weterynarza. Zabrała Gracie do kliniki, aby wykonać badania.

Kobieta brała pod uwagę wszystkie możliwości, ale nie przewidziała tego, co usłyszy w gabinecie weterynaryjnym. Diagnoza zszokowała ją i jednocześnie ujawniła nieznaną dotąd stronę niepozornego mruczka.

Pies w aucie

Kobieta zamknęła psa w samochodzie i poszła do lekarza. Teraz zapłaci wysoki mandat

CZYTAJ DALEJ

Kotołak, który wcale nie budzi grozy

Gracie okazała się być istnym okazem zdrowia. Dlaczego zatem traciła futerko? Okazuje się, że za wszystkich stała nadzwyczajna kombinacja genów, która doprowadziła do wystąpienia naturalnej mutacji u kotów krótkowłosych.

Weterynarz rozwiał wszelkie wątpliwości kobiety, tłumacząc, że istnieją koty przypominające z wyglądu miniaturowe wersje wilkołaków! Nazwa lykoi określa więc zwierzaki, które są przedstawicielami tej nowej rasy.

Wskutek mutacji u kotów lykoi sierść w niektórych miejscach na skórze przerzedza się lub całkowicie wypada. Można to zauważyć zwłaszcza w okolicy oczu i łapek.

Co ciekawe, u kotów takich jak Gracie intensywne linienie występuje dwa razy do roku. W tym czasie są niemal półnagie lub całkowicie łyse!

Brianna odetchnęła z ulgą i postanowiła podzielić się z internautami nagraniami, na których widać kociego wilkołaka w pełnej okazałości. Film stał się hitem, osiągając ponad 6 milionów wyświetleń na TikToku! A jak Wam się podoba Gracie?

Zobacz zdjęcia:


Dołącz do swiatzwierzat.pl

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

Koty

Przeprowadzono badanie nad zachowaniem domowych pupili. Wyniki budzą kontrowersje

Czytaj więcej >

Koty

USA: ogień strawił dom, zwierzęta nie miały gdzie uciec. Pożar zebrał tragiczne żniwo

Czytaj więcej >
kot speszony

Koty

Właścicielka niegrzecznego kota stała się sławna po tym, jak znalazła zaskakujące rozwiązanie problemu

Czytaj więcej >

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >