Swiatzwierzat.pl
Kot Coby

instagram/cobythecat

Oto kot o najpiękniejszych oczach na świecie. Potrafi zahipnotyzować jednym spojrzeniem

24 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Kot brytyjski krótkowłosy o imieniu Coby został jednogłośnie uznany za posiadacza najpiękniejszych oczu wśród wszystkich mruczków na świecie. Choć wygląda jak żywa maskotka, głębia jego wzroku jest magnetyzująca. Ten uroczy futrzak je

Media społecznościowe i wyszukiwarki obrazów są przepełnione zdjęciami kotów o pięknych, oczarowujących oczkach. Zapewne żaden kociarz nie byłby w stanie odmówić mruczkowi, którego tęczówki przypominają mieniące się kamienie szlachetne, lecz w przypadku zwierzaka o imieniu Coby pojęcie "zniewalające spojrzenie" nabiera zupełnie nowego znaczenia. 

Kot o lazurowych oczach

Uroczy kocurek należący do rasy kot brytyjski krótkowłosy przyszedł na świat w 2015 roku w Kalifornii. Warto podkreślić, że u tej rasy cechą charakterystyczną są niebieskie tęczówki, przypominające lazurowe morze. Dzięki temu atutowi spojrzenie kocich arystokratów z Wielkiej Brytanii w znaczącym sposób wyróżnia się na tle wszystkich pozostałych mruczków.

Nic dziwnego, że właściciele Coby'ego z niecierpliwością wyczekiwali momentu, gdy ich nowy podopieczny otworzy po raz pierwszy oczy. Kiedy to się wreszcie stało, dosłownie ich zamurowało.

W chwili, gdy kocurek podniósł powieki i złapał kontakt wzrokowy ze swoimi bliskimi, Ci od razu dostrzegli, że malutkie kociątko ma w swoich oczach zaklętą magiczną moc, którą jest w stanie wywołać zachwyt u każdego miłośnika zwierząt. Od razu przyszło im do głowy, aby podzielić się tym czarem z szerszą publicznością.

Opiekunowie Coby'ego postanowili pójść za ciosem, dlatego wkrótce potem założyli mu konto na Instagramie, gdzie od czasu do czasu publikowali zdjęcia z udziałem ich milusińskiego. W tamtym czasie jeszcze nie podejrzewali, że w przeciągu następnych kilku lat na punkcie kota brytyjskiego oszaleją szerze fanów z całego świata.

Najpiękniejsze oczy we wszechświecie

Dziś konto Coby'ego obserwuje ponad 1,8 miliona użytkowników, którzy najwyraźniej nie chcą przeoczyć choćby jednego ujęcia, na którym kiciuś wpatruje się w kamerę swoimi niebiańskimi oczkami. Przyznajemy, że i my w nich przepadliśmy. 

Ciężko się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że oczy tego kota są tak głębokie, że można by w nich utonąć. Zapewne niejedna osoba mogłaby mu ich pozazdrościć. Wszystko jednak wskazuje na to, że tak hipnotyzujące spojrzenie zdarza się tylko raz na milion i trzeba się z nim po prostu urodzić. 

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: lelum.pl

Podobne artykuły

Pam Pam

Koty

Kot urodził się z niezwykle rzadką wadą. Przecieramy oczy ze zdumienia, prawdziwy unikat

Czytaj więcej >
kotek

Koty

Myśleli, że uratowali niewidomego kota. Prawda ich zaskoczyła

Czytaj więcej >
Zaniedbany kot

Koty

Schorowany, bezdomny kot zapukał do okna kobiety. Była jego jedynym ratunkiem

Czytaj więcej >
Ulla u weterynarza

Koty

Kotka dowiedziała się, że jest w ciąży. Jej reakcja jest bezcenna (WIDEO)

Czytaj więcej >
kot w oknie

Koty

Przestraszony kot nie wiedział, dlaczego został sam. Z pomocą przyszli policjanci

Czytaj więcej >
drzwi

Koty

Żona nakryła męża na nietypowej czynności z kotem. Wideo jest hitem w sieci

Czytaj więcej >