Swiatzwierzat.pl
dziewczynka z psem

youtube.com/ViralHog

Mała dziewczynka obsypała psa całusami. Rodzice nie przewidzieli jego reakcji, wszystko uchwyciła kamera

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Malutka dziewczynka tak mocno związała się ze swoim pupilem, że postanowiła pokazać mu, ile dla niej znaczy. Usiadła na podłodze i zaczęła dawać czworonogowi buziaki. Rodzice przyglądający się tej rozczulającej scenie nie spodziewali się, że w pewnej chwi

Dzieci, szczególnie te, które jeszcze nie opanowały sztuki mówienia, potrafią przekazać swoją sympatię na różne sposoby. Mimo że nie są w stanie wyrazić swoich uczuć słowami, zawsze znajdą inne metody, by pokazać swoim bliskim, że nie wyobrażają sobie bez nich życia.

Jak się okazuje, niektóre techniki wyznawania miłości potrafią być na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je stosować także w stosunku do czworonożnych członków rodziny. Doskonałym dowodem jest nagranie, na którym mała dziewczynka składa buziaka na pysku swojego pupila. 

Dziewczynka zakochała się w piesku

Kilkumiesięczna dziewczynka imieniem Quinn mieszka wraz ze swoimi rodzicami i psem nazywanym Larry w miejscowości San Antonio w stanie Teksas. Kiedy biały owczarek trafił pod ich wspólny dach, dziecko było wniebowzięte perspektywą zdobycia nowego przyjaciela. 

Larry jest starszy od Quinn o zaledwie dziewięć miesięcy, dlatego nic dziwnego, że ten duet tak świetnie się dogaduje. Ponadto, traktuje się nawzajem jak przyrodnie rodzeństwo, dlatego każdą wolną chwilę spędza na wspólnych zabawach i przytulankach.

Chociaż Quinn nie nauczyła się jeszcze mówić, to ma zupełnie inne, niezawodne sposoby na komunikację ze swoim czworonogiem. Jeden z nich został udokumentowany na nagraniu przez rodziców dziewczynki, którzy nie byli w stanie uwierzyć własnym oczom, obserwując scenę rozgrywającą się w ich salonie. 

Buziakowy atak

Opublikowane wideo na platformie Youtube rozpoczyna się od kadru, na którym widzimy Quinn siedzącą na dywanie w towarzystwie Larry'ego. Gaworzące dziecko po chwili schyla się w stronę pupila i ostrożnie składa na jego nosie delikatnego całusa. Sytuacja powtarza się jeszcze kilka razy, a przez cały ten czas pies leży na podłodze z wyciągniętymi łapami.

Owczarek, który przez cały czas cierpliwie znosił czułości swojej małej pani, niespodziewanie zerwał się na równe nogi. W tej sytuacji rodzice powinni zachować szczególną ostrożność, nie zapominając o tym, że zachowanie zwierzęcia nie zawsze można przewidzieć. Dorośli byli jednak tak bardzo ciekawi reakcji swojego zwierzaka, że pozwolili mu, by zbliżył się do ich dziecka. To, co po chwili zrobił, nawet nie przyszło im do głowy.

Larry podszedł w stronę dziewczynki i niespodziewanie przypuścił na nim buziakowy atak! Uradowana Quinn nie przestawała się śmiać, gdy biały owczarek lizał ją po policzkach i uroczo trącał nosem. Zwierzak najwyraźniej nie chciał pozostawać dłużny i dlatego postanowił się odpłacić za tak miły gest.

Dobrze wyszkolone i zsocjalizowane psy, które mają na co dzień kontakt z dziećmi, z łatwością wcielają się w rolę ich opiekunów i traktują jak własne potomstwo. Wbrew powielanym stereotypom, duży psy wcale nie muszą stanowić zagrożenia dla najmłodszych. Jeśli właściciele zadbają o to, by zwierzę i dziecko pozostawały w dobrych relacjach, to można mieć prawie całkowitą pewność, że maleństwu pod opieką czworonoga nie spadnie włos z głowy. 

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: youtube

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >